مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تاکید کرد:

ضرورت بهره‌گیری از شیوه های نوین در جهت صیانت از منابع طبیعی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی و پایداری آنها نه تنها وظیفه قانونی بلکه یک وظیفه شهروندی است و بهره‌گیری از دانش و شیوه‌های نوین در این خصوص ضروری می باشد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدرضا عبدالرحیمی در نشستی با حضور مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان غربی و معاونان این اداره کل، منابع طبیعی را ارزشمندترین دارایی بشر دانست و افزود: منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور، بیشترین گستره منابع طبیعی و مراتع در بین مناطق آزاد را دارد و این مهم مسئولیت ما در حفاظت از آن را دوچندان می‌‌کند و مشارکت سازمان منطقه با همکاران سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی طی سال‌های اخیر نیز ناظر به این توجه است.

وی گفت: البته در این فرآیند باید توجه کنیم که اتکای صرف به امکانات و اقدامات دولتی به تنهایی قادر به تامین حفاظت از منابع طبیعی نیست، لذا باید با بهره‌گیری از دانش روز دنیا و مشارکت‌های مردمی به سمتی حرکت کرد که حفاظت از منابع طبیعی به معنای بهبود و ارتقای سطح سلامت زندگی مردم پیوند داشته باشد.

عبدالرحیمی چشم‌انداز مدیریت در منطقه آزاد ماکو را ایجاد الگوی حکمرانی خوب و تعمیم آن برای کل کشور عنوان کرد و ادامه داد: باید با بکارگیری متدها و روش‌های علمی و بهره‌ورانه،‌ می‌توان شیوه‌های مطلوب مدیریتی و حکمرانی را به سرزمین اصلی تعمیم داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو مدیریت یکپارچه را یکی از الزامات موفقیت مناطق آزاد برشمرد و اظهار داشت: خوشبختانه اداره کل منابع طبیعی وفق قانون کلیه اختیارات و وظایف خود را به سازمان منطقه آزاد ماکو تفویض کرده است و امیدواریم دیگر دستگاه‌ها نیز در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.