ضرورت حضور بانک‌ها در مناطق آزاد در جهت توسعه و پیشبرد اهداف

مشاور رئیس‌جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: حضور بانک‌ها در مناطق آزاد یکی از اساسی‌ترین نیاز توسعه این مناطق است و همکاری جدی با بانک ملت که از موفق‌ترین بانک‌های کشور محسوب می‌شود، موجب تقویت سیستم بانکداری در مناطق می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک در مراسم امضاء تفاهم‌نامه میان […]

مشاور رئیس‌جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: حضور بانک‌ها در مناطق آزاد یکی از اساسی‌ترین نیاز توسعه این مناطق است و همکاری جدی با بانک ملت که از موفق‌ترین بانک‌های کشور محسوب می‌شود، موجب تقویت سیستم بانکداری در مناطق می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک در مراسم امضاء تفاهم‌نامه میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بانک ملت افزود: امیدواریم در چارجوب این تفاهم‌نامه، همکاری‌های گسترده‌تری نسبت به گذشته داشته باشیم و با توجه به شرایط سخت کشور از ظرفیت‌های یکدیگر برای تکمیل فعالیت‌ها و پیشبرد برنامه‌ها استفاده کنیم.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بانک ملت را ازجمله بانک های فعال کشور دانست و گفت: بانک ملت در دوره‌های سخت اقتصادی کشور توانسته فعالیت‌های مهمی انجام دهد، تخصص، توانمندی در حوزه‌IT و سلامتی بانک در سیستم ارز و منابع پیش‌بینی شده این بانک می‌توانند کمک موثری در حوزه فعالیت‌های بانکی در مناطق آزاد کشور باشد.

مرتضی بانک افزود: چارچوب بانک ملت، چارچوب خوبی است. عمده فعالیتی که این بانک به بخش‌های مختلف ارائه می‌دهد به صورت متمرکز با هدف و با توجه به نیازهای مناطق این سرویس‌ها و خدمات به مناطق آزاد ارائه می‌شود.

وی عمده این تفاهم‌نامه را برپایه همکاری خواند و گفت: مناطق آزاد مقدمات، بستر مناسب، درخواست‌ها و اطلاعات لازم را فراهم می‌کند و بانک نیز با توجه به حسن نیتی که دارند، شرایط بانکداری و مالی لازم را برای تسهیل حوزه‌های تولید، صادرات و گردشگری که از مهم‌ترین موضوعات در مناطق آزاد کشور است، فراهم می‌کند.

بنا به این گزارش، مراسم امضاء تفاهم‌نامه میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بانک ملت با حضور «مرتضی بانک» مشاور رئیس‌جمهور و «محمد بیگدلی» مدیرعامل بانک برگزار شد.

گفتنی است؛ این تفاهم‌نامه با هدف ارتقاء سطح همکاری‌های متقابل و مراودات بانکی و ارائه خدمات ویژه بانکی به دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به امضا رسید.

 

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بانک ملت

تفاهم نامه همکاری میان بانک ملت و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی با هدف افزایش تعاملات فی ما بین به امضا رسید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، براساس این تفاهم‌نامه که به امضای محمد بیگدلی مدیرعامل این بانک و مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی رسید، سطح همکاری‌های متقابل و مراودات بانکی طرفین افزایش خواهد یافت و بانک ملت به دبیرخانه و سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت‌های معرفی شده در چارچوب ضوابط و مقررات جاری، خدمات ویژه ارائه خواهد داد.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در این جلسه از بانک ملت به عنوان یک بانک خوب و فعال در کشور نام برد و اظهار امیدواری کرد که امضای این تفاهم‌نامه بتواند منشاء خیر و برکت برای دو طرف شود و همکاری‌های فی ما بین را در راستای رونق اقتصاد در مناطق آزاد، گسترش دهد.

مرتضی بانک با بیان این نکته که دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به تعامل با بانک ملت به عنوان یک راهبرد و پیوند استراتژیک نگاه می‌کند، افزود: خوشبختانه این بانک به مشارکت در پروژه‌های بزرگ ملی شهره است و عملکرد خوبی را در این زمینه به ثبت رسانده است و امیدواریم که این تفاهم‌نامه، فرصت خوبی را برای فعالان اقتصادی این مناطق فراهم کند.

مشاور رئیس‌جمهور با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کنونی، اظهار امیدواری کرد که دبیرخانه بتواند از ظرفیت‌های بانک ملت در پیشبرد برنامه‌ها و تکمیل طرح‌ها در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به بهترین شکل ممکن بهره ببرد.

مرتضی بانک تولید، صادرات و گردشگری را از مسائل مهم مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خواند و یادآور شد: نیازمند وجود منابع کافی برای تسهیل این موارد هستیم و با توجه به این که بانک ملت از بانک‌های فعال و خوشنام کشور است که در برهه‌های مختلف، کارهای بزرگی را انجام داده است، امیدواریم که توانمندی و تخصص، سلامت کاری و منابع مناسب این بانک، به توسعه فعالیت‌ها در مناطق آزاد و ویژه کمک موثری کند.

مشاور رئیس‌جمهور تفکر بانکداری وظیفه‌مدار و هدفمند و انجام کار حرفه‌ای بانکداری را از خصوصیات بارز بانک ملت دانست و از دست‌اندرکاران این بانک بابت تدارک این تفاهم‌نامه قدردانی کرد.

مرتضی بانک افزود: امیدواریم تفاهم‌نامه مذکور بتواند ارتباط مناطق آزاد و ویژه را با سیستم پولی و مالی کشور بیش از پیش تقویت کند.

مدیرعامل بانک ملت نیز با اشاره به توانمندی‌های این بانک اظهار داشت: بانک ملت از لحاظ نقدینگی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و در سال‌های اخیر  در راستای توسعه اقتصادی کشور، ایجاد اشتغال و کمک به اشتغال پایدار، در پروژه‌های بزرگ ملی کشور مشارکت فعالی داشته است.

محمد بیگدلی، با بیان این نکته که بانک ملت بانک اصلی بسیاری از سازمان‌های بزرگ کشور است، تاکید کرد: بخشIT قوی و نیروی انسانی توانمند و متخصص، از ویژگی‌های بارز بانک ملت است و با توجه به نیاز سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه به یک بانک قوی در کنار خود، این بانک آمادگی کامل خود را برای حمایت از فعالیت‌های بزرگ اقتصادی در این مناطق، اعلام می‌کند.

مدیرعامل بانک ملت ادامه داد: این تفاهم‌نامه پس از برگزاری نشست‌های مختلف کارشناسی، آماده شده است که امیدواریم بانک در قالب این تفاهم‌نامه بتواند گام‌های موثری را در جهت رشد و توسعه اقتصادی و رونق گردشگری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بردارد.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، دکتر تاجیک عضو هیات مدیره، سعید نصری معاون مدیرعامل، مسعود نصر اصفهانی مدیر امور بانکداری شرکتی، علی‌اکبر صابریان مدیرکل دفتر مدیریت و روابط عمومی، محمدرضا جنگجو رئیس اداره کل بانکداری شرکتی، سیدحمید حسینی مدیر شعب مناطق آزاد تجاری و صنعتی بانک ملت و مدیران عامل مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی نیز حضور داشتند.

اعتبار این تفاهم‌نامه سه سال شمسی در نظر گرفته شده است که با توافق طرفین برای سال یا سال‌های بعد قابل تمدید خواهد بود.

بانک ملت در چارچوب این تفاهم‌نامه، انواع خدمات خرد و ویژه بانکداری الکترونیک، اعتباری، سرمایه‌گذاری، تامین سرمایه و کارگزاری و خدمات ارزی را به دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت‌های معرفی شده، ارائه خواهد کرد.