قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد ماکو تاکید کرد:

طرح جامع، نقشه راه توسعه منطقه آزاد ماکو

جلسه بررسی مطالعات طرح جامع (راهبردی-‌‎ساختاری) منطقه آزاد ماکو با حضور قائم‌مقام، معاونین، مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو و مهندسین مشاور طرح برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علیرضا نصیری در حاشیه این نشست با اشاره به اینکه طرح جامع، ابتدایی‌ترین ضرورت برای توسعه یک منطقه است گفت: بر این اساس، رویکرد‌ها و سیاست‌های راهبردی منطقه آزاد ماکو در حوزه‌های مختلف تعیین و برای تصویب به شورای عالی مناطق آزاد کشور ارسال می‌شود.

وی افزود: طرح جامع در راستای توسعه منطقه با استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب نظران بومی و ملی طراحی می‌شود که در فاز‌های مختلف، راهبرد‌های توسعه تعریف می‌شوند.

نصیری با اشاره به اینکه طرح جامع موجود منطقه دارای نواقص زیادی بوده و طرح مصوبی که بتوانیم به استناد آن منطقه را توسعه بدهیم نداریم، تصریح کرد: با تغییراتی که در منطقه ایجاد شده است، طرح جامع تکمیل می‌شود و مطالعات آن ۱۸ماه طول می‌کشد که در تلاشیم در کوتاهترین زمان مسیر قانونی آن را طی کنیم.

گفتنی است، طرح جامع منطقه آزاد ماکو در محور‌های مختلف ازجمله لجستیک، صنعت، کشاورزی، گردشگری و فناوری نوین با اهداف ملی و منطقه‌ای تصویب می‌شود که به افزایش ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی منطقه به کشور‌های مجاور با تکیه بر پتانسیل‌های کریدور‌های ترانزیتی شمال-جنوب و شرق-‌غرب و توانمندی‌های زیرساختی، صنعتی، اقتصادی و کشاورزی منطقه و همچنین توسعه گردشگری با تقویت زیرساخت‌ها و امکانات تاکید می‌شود.