ظرفیت بالای منطقه آزاد ارس برای حضور سرمایه گذاران اندونزی

سفیر اندونزی در مذاکره با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارس ظرفیت و فرصت های خوبی برای همکاری های اقتصادی تجار و سرمایه‌گذاران اندونزی دارد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، اکتاوینو علیمودین در برنامه سفر سه روزه خود به منطقه آزاد ارس، در دیدار با محسن نریمان استفاده از فرصت‌ها و مزیت‌های اقتصادی ارس […]

سفیر اندونزی در مذاکره با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارس ظرفیت و فرصت های خوبی برای همکاری های اقتصادی تجار و سرمایه‌گذاران اندونزی دارد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، اکتاوینو علیمودین در برنامه سفر سه روزه خود به منطقه آزاد ارس، در دیدار با محسن نریمان استفاده از فرصت‌ها و مزیت‌های اقتصادی ارس برای توسعه روابط تجاری دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

وی گفت: هدف ما از سفر به ارس، یافتن راه‌های مناسب برای ایجاد و تقویت روابط دوسویه است.

این مقام کشور اندونزی افزود: مشاهده میدانی ما از صنایع مختلف ارس، بیانگر سرعت بالای پیشرفت و وجود صنایع ویژه و درحال توسعه در این منطقه آزاد است.

علیمودین با تاکید بر موقعیت مهم ایران در ترانزیت بین‌المللی کالاها، گفت: روابط تجاری ایران و اندونزی نسبت به سال گذشته ۲.۵برابر شده است.

سفیر اندونزی با بیان اینکه در اندونزی ۹منطقه آزاد فعال است،گفت: با توجه به پتانسیل‌های منطقه آزاد ارس، علاقمند به سرمایه‌گذاری در حوزه پتروشیمی و صنایع غیرنفتی ازجمله پوشاک، کفش چرم با مشارکت در پوست کروکودیل و صنایع غذایی حلال و همکاری متقابل مناطق آزاد دو کشور هستیم.

وی افزود: آشنایی کاملی از صنایع کشورهای همسایه ایران داریم و در بازدیدهای امروز از کارخانه کیسه‌های پلاستیکی و صنعتی، کفش، کت و شلوار و واحدهای گلخانه ای ارس پیشرفت ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه را شاهد بودیم.

وی اظهار داشت: در بازدیدهای دو روز گذشته از ارمنستان و نخجوان به این نتیجه رسیدم که این کشورها در برنامه‌ریزی‌های خود از منطقه آزاد ارس الهام می‌گیرند.