عبور از تحریم‌ها با استفاده از صنعت گردشگری

نشست هم اندیشی مدیران گردشگری دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق آزاد کشور در تهران برگزار شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این نشست که با حضور محمدرضا رستمی معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری، سیدجواد رضوی مدیر گردشگری دبیرخانه شورا و مدیران گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور در محل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه […]

نشست هم اندیشی مدیران گردشگری دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق آزاد کشور در تهران برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این نشست که با حضور محمدرضا رستمی معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری، سیدجواد رضوی مدیر گردشگری دبیرخانه شورا و مدیران گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور در محل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار گردید، بر ارائه برنامه‌ها و فعالیت‌های عمرانی تعریف شده در بودجه سالیانه مناطق آزاد تاکید شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این نشست گفت: ایران در بحث گردشگری کشور دارای خدمات ارزان‌تری نسبت به سایر کشورها است، بنابراین برای جذب گردشگران باید کشورهای هدف شناسایی شده و برای جذب گردشگران خارجی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

محمدرضا رستمی وجود رویکردهای گردشگری صنعتی و اقتصادی در مناطق آزاد کشور را ضروری دانست و افزود: با مطالعه کشورهای مقصد و بازارهای داخلی و خارجی و ایجاد رویکردهای گردشگری صنعتی و اقتصادی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌توان برنامه‌های منسجمی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور داشت. تنها صنعتی که می‌تواند به کشور کمک کند و از شرایط پیچیده عبور دهد صنعت گردشگری است.

رستمی به استفاده از فضای مجازی را برای شناساندن جاذبه‌های گردشگری به دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: برای جذب گردشگر خارجی و داخلی باید از ابزارهای به‌روز برای شناساندن جاذبه‌های گردشگری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی استفاده کنیم. فضای مجازی و گوگل این امکان را می‌دهد که علاقه‌مندان به حوزه گردشگری این ظرفیت‌ها را ببینند و انتخاب کنند.

وی هم‌چنین بر لزوم تدوین برنامه‌های توسعه بازار گردشگری سالیانه و جامع در بودجه سالیانه هر منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: وجود برنامه‌های مشخص و منسجم و حرکت در مسیرهای از پیش تعیین شده؛ نیاز صنعت گردشگری در مناطق آزاد است.

گفتنی است؛ در این نشست که مدیران گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کیش، اروند، ارس، ماکو و انزلی حضور داشتند هر یک از مدیران نظرات و پیشنهادات خود را جهت ارتقاء سطح گردشگری مناطق ارائه دادند و به بحث و تبادل نظر پرداختند.