مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار:

عدم اجرای کامل قانون مناطق آزاد؛ دلیل محقق نشدن اهداف اصلی مناطق

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: منطقه آزاد چابهار موفق به جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف اعم از نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع سنگین و تبدیلی و شیلاتی شده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، فرزین حقدل در برنامه زنده رادیویی “گفت‌و‌گوی اقتصادی” با موضوع جذب سرمایه و هدایت آن در مناطق آزاد، افزود: موقعیت جغرافیایی هر یک از مناطق آزاد هفتگانه شرایط مطلوبی را برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خاص به ویژه در بخش‌های تولیدی فراهم کرده است.

حقدل گفت: منطقه آزاد چابهار با توجه به شرایط اخیر جهانی و موضوعات سیاسی می‌تواند محور ترانزیت شرق باشد.

وی با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: از ابتدای تاسیس این منطقه، اقدامات مناسبی به ویژه در حوزه تولید انجام شده، اما در سال‌های اخیر روند روبه رشد خوبی داشته و موفق به جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف اعم از نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع سنگین و تبدیلی و شیلاتی شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ما یکی از مترقی‌ترین و بهترین قوانین مناطق آزاد دنیا را داریم، اما علت خرده‌گیری به این مناطق برای عدم تحقق اهداف اصلی آن، عدم اجرای کامل قانون مناطق آزاد است.

حقدل با انتقاد از خودتحریمی‌ها در داخل کشور گفت: هر حوزه‌ای کار تخصصی خود را می‌طلبد، ضمن اینکه نظارت‌ها باید قوی‌تر شوند، در این صورت مناطق آزاد تقویت خواهند شد.