در بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان صورت گرفت:

عرضه توانمندی‌های فعالان دانش‌بنیان منطقه آزاد انزلی به سرمایه‌گذاران

در بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان، مدیریت سرمایه‌گذاری، بانک و بیمه، معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی در قالب یک غرفه جداگانه به معرفی عملکرد و توانمندی‌های این منطقه در حوزه‌های مرتبط با نمایشگاه پرداخته است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، از نکات جالب توجه غرفه منطقه آزاد انزلی حضور تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نوآور فعال در سطح منطقه بود که با همراهی این سازمان در این نمایشگاه، دستاوردهای خود را عرضه نموده‌اند، بخشی که با استقبال خوب بازدیدکنندگان نیز مواجه شده است.

براساس این گزارش، طی این مدت مدیران ارشد استان گیلان، شرکت‌های بخش خصوصی فعال استان در زمینه‌های دانش‌بنیان، نوآور و فناور، به همراه فعالین فن بازار، از غرفه سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار به عمل آورده و در نشست با کارشناسان سازمان که در این غرفه حضور داشتند، با آخرین برنامه‌ها و طرح‌های سازمان منطقه آزاد انزلی درخصوص حمایت از شرکت‌ها و رویدادهای فن بازار، آشنا شده و زمینه‌های توسعه فعالیت‌های خود را در این منطقه، مورد بررسی قرار دادند.

بروشورهای اطلاع‌رسانی، تبلیغاتی، کاتالوگ راهنمای فعالیت شرکت‌های نوآور، فناور و دانش‌بنیان در این منطقه، دفترچه راهنمای سرمایه‌گذاری، لوح فشرده چند رسانه‌ای ازجمله اقلام تبلغاتی و اطلاع‌رسانی بود که در غرفه این سازمان در نمایشگاه مزبور به علاقمندان ارائه گردید.

سازمان منطقه آزاد انزلی با جذب بالغ بر ۱۲۰شرکت فناور، نوآور و دانش‌بنیان، که در حوزه‌های طراحی نرم‌افزارهای کاربردی تلفن‌های هوشمند و رایانه، هوش مصنوعی، تجهیزات آزمایشگاهی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تجهیزات خدماتی و نانو مشغول به فعالیت می‌باشند؛ به یکی از مناطق آزاد پیشرو در این عرصه تبدیل شده و در راستای اجرای دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی، علاوه بر ارائه بسته‌های تشویقی و معافیت‌های متعدد، تفاهم‌نامه‌هایی با صندوق نوآوری و شکوفایی ملی و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در جهت حمایت از شرکت‌های فعال در این حوزه منعقد کرده و مرکز شکوفایی شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان منطقه نیز به منظور پشتیبانی از شرکت‌های فوق و افزایش تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان در این منطقه مشغول به فعالیت می‌باشد. از سوی دیگر تاکنون منطقه آزاد انزلی میزبان چندین رویداد و نمایشگاه فن بازار در سطح ملی بوده است.

گفتنی است، در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان که به مناسبت هفته پژوهش به مدت سه روز در شهرستان رشت برگزار شد، دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار از دانشگاه‌ها، موسسات تحقیقاتی، شرکت‌های صنعتی، موسسات خصوصی و پارک علم و فناوری به معرض نمایش گذاشته شد.