عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی: سرویس بهداشتی معضل حل‌نشدنی گردشگری

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس سرویس بهداشتی را معضل حل‌نشدنی گردشگری دانست و گفت: بی‌توجهی به زیرساخت‌ها موجب بی‌رونقی گردشگری شده است. محمداسماعیل سعیدی، سرویس بهداشتی را معضل حل نشدنی گردشگری کشور دانست و گفت: متاسفانه در جاده‌های بین راهی با کمبود و نابسامانی سرویس بهداشتی روبه‌رو هستیم و به ندرت سرویس بهداشتی پیدا می شود […]

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس سرویس بهداشتی را معضل حل‌نشدنی گردشگری دانست و گفت: بی‌توجهی به زیرساخت‌ها موجب بی‌رونقی گردشگری شده است.

محمداسماعیل سعیدی، سرویس بهداشتی را معضل حل نشدنی گردشگری کشور دانست و گفت: متاسفانه در جاده‌های بین راهی با کمبود و نابسامانی سرویس بهداشتی روبه‌رو هستیم و به ندرت سرویس بهداشتی پیدا می شود که از وضعیت بهداشتی مناسب و مطلوبی برخوردار باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه بی‌توجهی به توسعه زیرساخت‌ها موجب بی‌رونقی گردشگری شده است، افزود: مسئولان سازمان گردشگری و وزارت راه و شهرسازی و همچنین دستگاه‌های مسئول باید توجهی جدی به تامین زیرساخت‌های گردشگری داشته باشند و وضعیت بحرانی سرویس‌های بهداشتی در جاده‌ها را جدی بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت اسفبار و نامطلوب سرویس‌های بهداشتی صورت خوشی ندارد، ادامه داد: از مسافران وجهی برای استفاده از سرویس‌های بهداشتی دریافت می‌شود اما متاسفانه اغلب مسافران به ویژه گردشگران خارجی به طور مداوم با مشکل استفاده از سرویس‌های بین راهی مواجه هستند.

 

اغلب اماکن گردشگری کشور سرویس بهداشتی استاندارد ندارند

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه اغلب اماکن گردشگری کشور سرویس بهداشتی استاندارد ندارند، تصریح کرد: ساخت سرویس‌های بهداشتی استاندارد در جاده‌های بین شهری به ویژه مناطق گردشگرپذیر باید در دستور کار قرار گیرد.

سعیدی با انتقاد از اینکه نابسامانی سرویس‌های بهداشتی بین راهی سلامت مردم را در معرض تهدید قرار می‌دهد، گفت: بخش زیادی از گردشگران مسلمان هستند و نابسامانی نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی زیبنده کشور نیست و صورت خوشی ندارد و باید نسبت به ساماندهی آنها اقدام کرد.

 

ضرورت تشدید نظارت وزارت بهداشت بر رستوران‌ها و واحدهای پذیرایی بین‌راهی

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت تشدید نظارت وزارت بهداشت بر رستوران‌ها و واحدهای پذیرایی بین راهی تاکید کرد و گفت: متاسفانه مواد غذایی رستوران‌های بین‌راهی کیفیت مناسب را ندارند و سلامت این غذاها جای سوال است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، افزود: به علت کمبود نیرو و پرسنل نظارت وزارت بهداشت بر این اماکن ضعیف است می‌طلبد وزارت بهداشت به دلیل حساسیت این موضوع و تامین سلامت مردم نظارت بیشتری را داشته باشد.