عقد تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد کیش و شستا

سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) به منظور سرمایه‌گذاری‌های مشترک و توسعه مناسبات دوجانبه تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این نشست محمدابراهیم انصاری‌لاری با معرفی ظرفیت‌ها وپ فرصت‌های سرمایه‌گذاری کیش و توانمندی‌های مجموعه تامین اجتماعی به ویژه شستا تصریح کرد: با امضای این تفاهم‌نامه، دو طرف […]

سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) به منظور سرمایه‌گذاری‌های مشترک و توسعه مناسبات دوجانبه تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این نشست محمدابراهیم انصاری‌لاری با معرفی ظرفیت‌ها وپ فرصت‌های سرمایه‌گذاری کیش و توانمندی‌های مجموعه تامین اجتماعی به ویژه شستا تصریح کرد: با امضای این تفاهم‌نامه، دو طرف از همه توان و پتانسیل خود جهت گسترش همکاری‌های همه‌جانبه استفاده می‌کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تبیین برنامه‌ها و راهبردهای پیش‌رو در کیش افزود: منطقه آزاد کیش با همه توان آماده تسهیل امور جهت ارتقاء همکاری‌ها و تبدیل کیش به مرکز مهم فعالیت‌های تامین اجتماعی شستا به عنوان فعال بزرگ تجاری و اقتصادی کشور در ابعاد داخلی و بین‌المللی است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی هم در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های مهم منطقه آزاد کیش و گروه شستا تصریح کرد: این تفاهم‌نامه به منظور بهره‌مندی دوسویه از پتانسیل‌های ارزشمند مجموعه بزرگ تامین اجتماعی، بانک رفاه، فعالان حوزه دارو و درمان و گردشگری شستا و منطقه آزاد کیش منعقد شد.

مرتضی لطفی با اشاره به سفر اخیر هیات عالی شستا به کیش و حسن همکاری‌ها با مدیران منطقه آزاد کیش خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی، شستا مصمم به تعمیق روابط و اجرایی کردن مفاد این تفاهم‌نامه با تشکیل کمیته‌های اجرایی و راهبردی در اسرع وقت است.

رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی هم تاکید کرد: این سازمان با دارا بودن ۴۲میلیون بیمه شده هیچ بودجه دولتی ندارد و سازمانی مردم نهاد است که مشمول تحریم‌ها نمی‌شود، بر همین مبنا می‌تواند نقش مهمی در تامین نیازهای مختلف مردم در برهه حساس کنونی داشته باشد.

محمدحسین مهدوی عادلی با اشاره به مطالبات ۱۸۰هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از دولت تصریح کرد: به طرق مختلف در پی کاهش این مطالبات ازجمله خواستار دریافت میدان گازی کیش به عنوان بخشی از مطالباتمان از دولت هستیم.

وی از آمادگی تامین اجتماعی برای تبدیل کیش به مرکز توریسم درمانی با مشارکت مجموعه‌های تابعه ازجمله شستا و هلدینگ گردشگری خبر داد.

سهمانی، مدیرعامل بانک رفاه نیز در این نشست با اشاره به اراده لازم بین مسئولان دو طرف برای گسترش همکاری‌ها در بالاترین سطح گفت: بانک رفاه در راستای توسعه همکاری‌ها در مناطق آزاد به ویژه کیش آماده گسترش نقش‌آفرینی خود است و ضروری است مدیران عالی منطقه با رفع برخی محدودیت‌های موجود، شرایط بهتری را برای فعالیت بیشتر تامین اجتماعی به ویژه بانک رفاه فراهم کنند.

در پایان این نشست تفاهم‌نامه ای بین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل شستا منعقد شد.

این تفاهم‌نامه با هدف تدوین چارچوب واحد و جامعی برای بهره‌گیری از تسهیلات مقرراتی، شرایط مساعد و توانمندی‌های ویژه و صلاحیت‌های قانونی طرفین به منظور فراهم‌سازی زمینه‌های لازم برای توسعه مناسبات امضا شد.

به اشتراک‌گذاری دانش فنی، ارتباطاتی، تجارت و به طور کلی مزایای نسبی و رقابتی هر یک از طرفین به ویژه در عرصه داخلی و بین‌المللی با هدف توسعه سرمایه‌گذاری در جزیره کیش از مفاد این تفاهم‌نامه است.

همچنین براساس این تفاهم‌نامه، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) دفاتر شرکت‌های فعال خود ازجمله دفاتر شرکت‌های بازرگانی، گردشگری، کشتیرانی، دریانوردی و صنعتی به ویژه در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی را به منظور بهبود مراودات و بهره‌مندی از مزایای جزیره کیش در این منطقه آزاد مستقر و فعال می‌کند.

انتقال و توسعه فناوری در حوزه‌های گوناگون شامل صنایع با فناوری پیشرفته، گردشگری، بازرگانی و تجارت و حوزه‌های صنعتی به ویژه نفت، گاز و پتروشیمی و حوزه کشتیرانی و دریانوردی ازجمله مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

برگزاری کنفرانس‌ها، نشست‌ها، جلسات کسب و کار و مذاکره و به طور کلی هرگونه رویداد داخلی و بین‌المللی شستا در جزیره کیش، مشارکت و سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در پروژه‌های زیرساختی و سرمایه‌گذاری جزیره کیش، عرضه محصولات و کالاهای تولیدی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در بورس کالای کیش و بازگشایی دفتر کارگزاری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی درکیش از دیگر بندهای این تفاهم‌نامه است.