معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار اعلام کرد:

فاز اول سامانه‌GIS در منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شد

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه GIS به عنوان یک ابزار شفافیت و برنامه‌ریزی، نیاز اساسی در جانمایی و کنترل واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران است گفت: سامانه‌GIS به ‌منظور ایجاد شفافیت در وضعیت اراضی منطقه آزاد و نیز بهره‌برداری مدیران و ذی‌نفعان در برنامه‌ریزی‌ها، برای اولین بار پس از تاسیس منطقه آزاد ایجاد شده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، گرشاسب خزائنی افزود: به این وسیله در قالب یک پایگاه اطلاعاتی و داده‌ای، کلیه اقدامات و فعالیت‌های انجام‌ شده در یک قطعه زمین به‌ صورت جامع و کامل در قالب فایل‌های توصیفی، نقشه، تصویر و… برای همیشه به صورت متمرکز و منسجم، نگهداری و بایگانی می‌گردند و در سریع‌ترین زمان ممکن، قابل بازیابی و فراخوانی است.

وی بیان کرد: کلیه نقشه‌های تفصیلی پیکره‌های مختلف منطقه آزاد به فرمت GIS BASE تبدیل‌شده و داده‌های ۲۱۸۸قطعه زمین، در سامانه‌GIS فراخوانی و بارگذاری شده‌اند. اطلاعات هر قطعه زمین شامل مشخصات مالک، نوع واگذاری، صدور پروانه، پیشرفت فیزیکی و‌… است.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: این پروژه با اضافه شدن اطلاعات تکمیلی در حال پیشرفت است و در فاز بعدی، بستر دسترسی به سامانه برای عموم به ‌صورت تحت وب نیز ایجاد خواهد شد.