فعالان اقتصادی در مناطق آزاد، مرزبانان اقتصادی کشور هستند/ احداث فرودگاه ارس، تکمیل کریدورهای ارتباطی و زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل منطقه

به گفته مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد، مرزبانان اقتصادی کشور هستند و اگر تولید و صادرات جای بخشنامه‌ها را در کشور بگیرد، رونق اقتصادی روزافزون خواهد شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک امروز (سه‌شنبه ۲۱اسفندماه) در مراسم افتتاح یک هتل پنج […]

به گفته مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد، مرزبانان اقتصادی کشور هستند و اگر تولید و صادرات جای بخشنامه‌ها را در کشور بگیرد، رونق اقتصادی روزافزون خواهد شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک امروز (سه‌شنبه ۲۱اسفندماه) در مراسم افتتاح یک هتل پنج ستاره در منطقه آزاد ارس در جمع کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی منطقه با اشاره به اینکه وظیفه سازمان‌های مناطق آزاد حمایت از جریان کسب و کار و سرمایه‌ها است گفت: ارزشمندی سرمایه‌ای کارآفرینان و فعالان اقتصادی در مناطق آزاد، زمانی مشخص می‌شود که متولیان و مدیران این مناطق تنها به رونق اقتصادی، تولید و صادرات بیاندیشند و تسهیل در فرآیندها و سرعت در ارائه خدمات سرمایه‌گذاری را جایگزین بخشنامه‌ها کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی اعتماد به نیروهای ارزشمند، تاثیرگذار و متخصص یکی از راه‌های مقابله با تحریم‌های ظالمانه است؛ این در شرایطی است که آمریکا تمام توان خود را برای مقابله با جریان‌های اقتصادی در ایران به کار گرفته که البته باید باور کنیم شرایط سخت شده ولی نباید اسیر تهدیدهای آمریکا و هم‌پیمانان آن شویم.

مشاور رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دولت با تمام توان «برجام» را به نتیجه رساند و خروج یکجانبه آمریکا نشانه شکست آنان بود، گفت: آمریکا توافق‌نامه‌ها و تفاهم‌ها را نادیده می‌گیرد که در این شرایط ما نباید ایرادات را به گردن دولت و مذاکره کننده‌ها بیاندازیم. کشور در هر شرایطی از حق مسلم خود در داشتن انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و توان نظامی، دفاعی و موشکی کوتاه نیامده و همین موضوع آنها را عصبانی می‌کند.

مرتضی بانک بر ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی به ویژه در شرایط سخت اقتصادی در کشور تاکید کرد و گفت: دولت باید تسهیل در امر سرمایه‌گذاری و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در پروژه‌های اقتصادی را با قدرت دنبال کند.

وی در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه مراحل نهایی اعطاء مجوز برای فرودگاه منطقه آزاد ارس انجام شده، ابراز امیدواری کرد: با احداث این فرودگاه کریدورهای ارتباطی و زیرساخت‌های حمل و نقل در منطقه آزاد ارس تکمیل شود.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: امکانات لجستیکی در منطقه آزاد ارس به واسطه همجواری با کشورهای آسیای میانه، رونق اقتصادی، افزایش ترانزیت کالا، تولید و صادرات را به همراه دارد.

گفتنی است؛ مرتضی بانک مشاور رییس جمهور در سفر به منطقه آزاد ارس، چند پروژه تولیدی، گردشگری، صنعتی و عمرانی را افتتاح کرد و آخرین فعالیت های انجام شده در بخش های مختلف در این منطقه را مورد ارزیابی قرار داد.