مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت:

فعالین اقتصادی، محرک چرخ اقتصاد جزیره قشم و کشور هستند

جمعی از فعالین اقتصادی و مدیران مجتمع‌های تجاری شهر و نواحی درگهان با هدف ارائه پیشنهادات و تعاملات بخش خصوصی در هماهنگی با سازمان منطقه آزاد قشم، با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان دیدار کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم روز چهارشنبه (‌۱۷مهرماه) در این دیدار که در سالن کنفرانس مدیریت امور درگهان برگزار شد، از پیشنهادات ارائه شده فعالین اقتصادی مبنی بر توسعه شهر درگهان  با همکاری بخش خصوصی استقبال کرد.

سرمایه‌گذاران شهر درگهان همچنین با تقدیر از تلاش‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در راستای برنامه‌ریزی برای عملیاتی شدن طرح‌های زیرساختی این شهر با هدف جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعت گردشگری، آمادگی خود را برای توسعه این اقدامات اعلام کردند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با استقبال از نظرات و پیشنهادات ارائه شده، بر نقش ارزنده فعالین اقتصادی در راهبری فضای اقتصادی حاکم بر جامعه تاکید کرد و بیان داشت: فعالین اقتصادی محرک چرخ اقتصاد جزیره و کشور هستند.

وی نقش سازمان منطقه آزاد قشم را یک نقش نظارتی خواند و افزود: این سازمان با نقش نظارتی خود، راه را برای فعالیت بخش خصوصی باز کرده و از علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف جزیره به ویژه گردشگری، استقبال می‌کند.

مومنی، ظرفیت گردشگری جزیره را یک ظرفیت کشوری دانست و ادامه داد: قرار گرفتن بخش خصوصی در کنار سازمان منطقه آزاد قشم، نیرو محرکه‌ای برای تبدیل کردن این منطقه به یک سکوی صادراتی در کشور است.

وی با اشاره به پروژه ۲۰هکتاری کمپ پارک درگهان گفت: این کمپ پارک، برجسته‌ترین پروژه تفریحی جزیره خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان عنوان کرد: شهر درگهان با ساخت و گسترش فضاهای اقامتی می‌تواند تحولی در زمینه جذب گردشگر داشته باشد و تلفیق صنایع تجاری با گردشگری درگهانی نوین خواهد شد.

در پایان این مراسم؛ فعالین اقتصادی و مدیران مجتمع‌های تجاری شهر و نواحی درگهان بار دیگر از تلاش‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در راستای توسعه متوازن جزیره و تاثیر مشهود آن در شهر درگهان و روستاهای اطراف قدردانی کردند.