قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مناطق آزاد به شکل کامل اجرا می‌شود

علیرضا جعفری‌هرندی، معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان داشت: مناطق از این قاعده مستثنی نیستند و قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دبیرخانه شورایعالی و مناطق آزاد لازم الاجراست. به گزارش اخبار آزاد مناطق، وی با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان که اولین بار در ۲۰اردیبهشت‌ماه سال‌۹۵ به تصویب مجلس […]

علیرضا جعفری‌هرندی، معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان داشت: مناطق از این قاعده مستثنی نیستند و قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دبیرخانه شورایعالی و مناطق آزاد لازم الاجراست.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، وی با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان که اولین بار در ۲۰اردیبهشت‌ماه سال‌۹۵ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و بعد از آن هم در سال‌های‌۹۶ و ۹۷ توسط نمایندگان مجلس اصلاح  و در نهایت هفته گذشته توسط ریاست محترم جمهوری ابلاغ شد، گفت: مناطق آزاد نیز مانند سایر بخش‌های دولت از این قاعده مستثنی نیستند و این قانون در تمام رده‌های مدیریتی اعم از دبیرخانه شورایعالی و سازمان‌های مناطق آزاد به شکل کامل اجرا خواهد شد.

جعفری‌هرندی با اشاره به تاکیدات مرتضی بانک، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درخصوص بهره‌برداری از ظرفیت جوانان در مدت زمانی که تصدی این مسئولیت را به عهده گرفته است؛ اضافه کرد: جایگزینی افراد بازنشسته در جایگاه‌های مدیریتی در دبیرخانه و سازمان‌های مناطق آزاد با استفاده از حضور مدیران جوان دارای شایستگی‌های تخصصی مورد نیاز در این حوزه خواهد بود و قبل از ابلاغ این قانون هم این نگاه در این سیستم حاکم و در حداکثر امکان پیاده‌سازی شده است.

معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تاکید بر اینکه ضرورت حمایت از اجرای کامل این قانون که منتهی به رفع بخشی از مشکل معظم بیکاری در کشور است را وظیفه همه مسئولین در همه بخش‌ها دانست و بر اجرای دقیق آن تاکید کرد.

جعفری‌هرندی درخصوص چگونگی نحوه بررسی و اعلام اسامی واجدین گفت: اسناد و سوابق موجود براساس احکام کارگزینی به شکل کامل در کمیته‌ای که به همین منظور تشکیل شده بررسی و فهرست نهایی جهت اقدام در اختیار دبیر محترم شورایعالی قرار گرفته است‌.

وی اشاره کرد: در پی تاکید مقام معظم رهبری و پیگیری نمایندگان مجلس و دولت، سرانجام قانون بسیار ضروری و عادلانه ممنوعیت ادامه حضور بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی به تصویب رسیده و اجرای آن منجر به امیدآفرینی و ایجاد انگیزه در بین جوانان خواهد شد.