برگزاری نمایشگاه بین‌المللی شیلات قشم با حضور 6شرکت اروپایی و آسیایی:

قشم، میزبان سومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته در این جزیره با حضور نمایندگانی از 6کشور خارجی و شرکت‌های داخلی فعال در این حوزه خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حامد عبدالهی اظهار کرد: در این نمایشگاه علاوه بر شرکت‌های داخلی، نمایندگانی از کشورهای فرانسه، دانمارک، ترکیه، چین، کره جنوبی و مالزی حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه آبزیان، آشنایی با آخرین فناوری‌های روز صنعت شیلات، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت شیلات و پرورش آبزیان، تسهیل ارتباط مستقیم فعالان داخلی و خارجی صنعت شیلات از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه  است.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: علیرغم تحریم‌های یکجانبه آمریکا و جنگ اقتصادی دشمنان علیه ایران، خوشبختانه با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی منطقه آزاد قشم، نمایشگاه شیلات و آبزیان در این جزیره با حضور ۶کشور اروپایی و آسیایی برگزار می‌شود.

به گفته عبدالهی، توانمندی فعالان شرکت‌کننده در این نمایشگاه با ۵۰غرفه در حوزه‌های پرورش میگو، ماهی در قفس و جلبک و همچنین تولید خوراک آبزیان و طیور، اسکله‌سازی و صیادی ارائه می‌شود.

وی درباره برنامه‌های جانبی این نمایشگاه، اضافه کرد: بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری دریامحور، صنایع شیلاتی و پرورش آبزیان، شناسایی ذخایر آبزیان خلیج ‌فارس هم بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این نمایشگاه است که با حضور صاحب‌نظران و با همکاری موسسه آموزش عالی منطقه آزاد قشم انجام می‌گردد.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: صنایع شیلاتی براساس برنامه ششم توسعه کشور، یکی از ستون‌های اصلی اقتصاد مقاومتی هستند و قشم با ظرفیت‌ بالا در زمینه تولید و ایجاد اشتغال در این صنعت دریایی، نقش ارزنده‌ای در صنایع شیلاتی کشور دارد.

گفتنی است، سومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته قشم از تاریخ دوم تا چهارم بهمن ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم دایر می‌شود.