در نخستين جلسه ستاد نوروزي‌‌٩٩ جزيره كيش مطرح شد:

کنترل جدی بر روی نرخ بلیت‌های کیش در ایام نوروز۹۹

نخستين جلسه ستاد نوروزي سال‌٩٩ جزيره كيش، با حضور دبير و روساي كميته‌هاي يازده‌گانه اين ستاد به منظور ارتقاء كيفيت خدمات به گردشگران و افزایش رضایت آنان برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مجید ملانوروزی دبیر ستاد نوروزی سال‌٩٩ جزیره کیش، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه سه ماه پیش از نوروز و مغتنم شمردن زمان برای برنامه‌ریزی‌های بهتر گفت: نوروز یکی از مناسبت‌های ملی ما محسوب می‌شود و باید به بهترین شکل ممکن برای ارائه خدمات مناسب به گردشگران برنامه‌ریزی کنیم و خاطرات خوبی برای هم‌میهنان رقم بزنیم.

دبیر ستاد نوروزی کیش افزود: سال گذشته تجربه خوبی از لحاظ تعداد مسافر و سطح خدمات‌رسانی داشتیم و امیدوارم امسال نیز با تلاش کمیته‌های یازده‌گانه، همکاری بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران و پیشبرد اهداف و برنامه‌ها از دریچه‌ای واحد و همسو، اوقات خوشی برای کیشوندان و گردشگران مهیا شود.

ملانوروزی در ادامه اظهار داشت: سال گذشته محدودیت‌هایی برای ورود خودرو در دستورکار داشتیم، اما امسال با توجه به گران شدن قیمت بنزین باید تدابیری در نظر گرفته شود که در سیستم حمل و نقل دچار مشکل نشویم.

دبیر ستاد نوروزی کیش با بیان اینکه تمامی پیش‌بینی‌های لازم در حوزه‌های مختلف برای زمان‌های خاص و بحرانی در نظرگرفته می‌شود، گفت: با در نظر گرفتن پیامد‌ها در زمان بارندگی که بخشی از آن به سرزمین اصلی، مبادی ورودی مانند بندر چارک، لنگه وآفتاب مربوط می‌شود و بخشی به اسکان گردشگران در جزیره کیش، برنامه‌ریزی‌ها درخصوص شرایط خاص انجام می‌شود تا ایام نوروز به خوبی سپری گردد.

مصطفی خانزادی رئیس کمیته بحران نیز در این جلسه اظهار کرد: تحلیل آمارهای سال گذشته و همچنین آسیب شناسی مربوط به آن، می‌تواند موجب ارتقا کیفیت در ارائه خدمات در نوروز۹۹ شود.

رئیس کمیته بحران همچنین بر همکاری بخش خصوصی و دولتی در کنار هم برای معرفی جزیره کیش به عنوان شهر لبخند تاکید کرد و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، ما در مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش در کنار تمامی صنوف و ارگان‌های جزیره، در تکریم گردشگران کوشش خواهیم کرد.

ناصر آخوندی رئیس کمیته نظارت بر نرخ خدمات در این جلسه نیز، ارائه خدمات متناسب با ذائقه گردشگران را یکی از مهم‌ترین اصول حفظ مشتریان وفادار کیش عنوان کرد و گفت: باید به خواسته گردشگران توجه ویژه داشته باشیم و رویکرد ما تقویت این بخش باشد.

وی بر لزوم ایجاد جاذبه‌های جدید و متفاوت نسبت به سال قبل تاکید کرد و گفت: چند طرح در این خصوص در حال بررسی است و تا عید به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در پایان بر ایجاد آرامش، امنیت و رضایت که عوامل موثر بر سفرهای دوباره گردشگران به کیش است، تاکید کرد و افزود: رضایت گردشگران، بهترین نوع تبلیغ و معرفی این جزیره زیبا به سایر افراد است.

سعید پور‌علی رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی نیز با اشاره به تاثیر تبلیغات برای جزیره که می‌تواند چهره واقعی کیش را به عنوان جزیره‌ای امن و آرام، شاد و قانونمند و مردمدار معرفی کند، گفت: در واقع تمامی تمهیدات لازم برای آسایش مسافران،گردشگران وکیشوندان در ایام نوروز حتی ذخیره و توزیع مواد غذایی و انرژی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه موسیقی خاص و فیلم‌هایی با محتوای دریا و جنوب، شناسنامه شهر‌های جنوبی هستند، عنوان کرد: گروه‌های موسیقی مختلف جنوبی و تعدادی فیلم نیز برای نمایش به گردشگران در ایام نوروز در نظر گرفته شده است.

پورعلی همچنین بر جلوگیری از برپایی چادر در سطح شهر و  تامین امنیت گردشگران در خانه‌های شبانه که از وظایف نیروی انتظامی است، تاکید کرد.

رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد نوروزی، روشن کردن شب‌های جزیره و برگزاری برنامه‌های گردشگر پسند در شب‌ها را از مهم‌ترین اهداف حوزه فرهنگی برشمرد و ایجاد زمینه‌های بهره‌گیری از جاذبه‌های خدادادی را که از گرایشات گردشگران است، پیشنهاد داد.

همچنین فرامرز صحرایی رئیس کمیته امنیتی و انتظامی در نخستین جلسه ستاد نوروزی‌٩٩ اظهار داشت: تعداد ۴٣۵نفر در قالب ۸کارگروه برای انجام وظایف این کمیته در سازمان و زیرمجموعه‌های آن ازجمله شرکت عمران، آب و خدمات، بیمارستان و شرکت هواپیمایی کیش درنظر گرفته شده‌اند.

وی ادامه داد: ١٣٧نفر نیز به صورت موقت برای ایجاد امنیت با کمک مراکز و نهاد امنیتی به کارگیری می شوند.

فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش نیز با اشاره به جلسات برگزار شده برای آمادگی هر چه بیشتر برای انجام پروازهای نوروز۹۹، از افزایش بین ٣٠ تا ٣۵درصدی پروازهای هواپیمایی کیش در مسیر رفت و برگشت کیش خبر داد و افزود: نرخ بلیت‌ها در ایام نوروز به صورت جدی کنترل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش گفت: جابجایی ۴۵ تا ۵٠هزار مسافر بین کیش و دوحه و اقامت موقت آنان در جزیره برای پرواز به دوحه نیز پیش‌بینی شده است که این انجام مهم در ایام نوروز، همانند تمرینی قبل از شروع جام‌جهانی فوتبال‌۲۰۲۰ محسوب می‌شود.

همچنین رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش در این جلسه ضمن تشکر از تشکیل این ستاد در سه ماه مانده به نوروز، اظهار امیدواری کرد برنامه‌های کمیته‌ها تا هفته‌ آتی تدوین و تبیین شود تا بخش خصوصی هم بتواند در قبال برنامه‌ها نقش خود را ایفا کند.

وی افزود: با کمک ناظران مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش، اداره اماکن عمومی ناجا و جامعه بازاریان، از تمامی صنوف زیرمجموعه جامعه بازاریان و بازرگانان بازدید خواهیم کرد تا شرایط را برای میزبانی هر چه بهتر از گردشگران نوروزی فراهم کنیم.

سادات نجفی از تشکیل کارگروه تخصصی برای رسیدگی به شکایات احتمالی خبرداد و از مدیریت بازرسی و پاسخگویی به شکایات خواست تا شکایات دریافتی از سامانه‌۱۲۴ را که مربوط به بازارها است، به واحد نظارت جامعه بازاریان ارجاع داده شود تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با اضافه شدن دو فروند هواپیما به ناوگان حمل و نقل هوایی شرکت هواپیمایی کیش، کمبود‌ها در این زمینه مرتفع شود.

اصغر زاهدی مدیرعامل جامعه مراکز پذیرایی کیش نیز از تشکیل تیم بازرسی و بازید از مراکز پذیرایی در قبل از ایام نوروز خبر داد و افزود: تامین مواد پروتئینی با قیمت دولتی، رسیدگی و پیشگیری از شکایات احتمالی و نظارت بر قیمت‌ها ازجمله برنامه‌های جامعه مراکز پذیرایی قبل از آغار سال جدید است.

گفتنی است، جذب گردشگر گران قیمت و ارزان قیمت در کنار هم، جلوگیری از تبلیغ خانه هتل‌ها در مبادی ورودی شهر، پیش‌بینی اسکان مسافران در کمپ‌های بحران، ترغیب گردشگران برای سفر به کیش با ایجاد امکانات و شرایط خاص و ویژه، بهسازی و بازسازی معابر و المان‌های شهری و ترافیکی و مکانیزه شدن ایستگاه‌های مینی‌بوس، حل معضل جمع‌آوری آب‌های سطحی، توسعه پیست دوچرخه‌سواری، آسیب شناسی سال‌های گذشته، راه‌اندازی تورهای نظارتی بر مراکز خرید و پذیرایی، ارائه خدمات مناسب و تامین ایمنی پروازها، زمان‌بندی و برنامه‌ریزی ساعات پروازی، ایجاد کارگروه تحلیل اقتصادی شاخص‌های کیش با توجه به GDP، انجام تبلیغات و اطلاع‌رسانی گسترده، تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های تلویزیون‌، راه‌اندازی مجدد اپلیکیشن گردشگری، در نظر گرفتن معافیت‌ها و ارائه خدمات به خانواده‌های ایثارگران، بسترسازی و مهیا کردن شرایط برای برپایی اردوهای آموزشی برای داوطلبان کنکور در ایام نوروز، توجه ویژه به بخش حمل و نقل با افزایش بنزین و ارائه خدمات متمایز با سرزمین اصلی به گردشگران، ازجمله موضوعاتی بود که در نخستین جلسه ستاد نوروزی‌٩٩ بررسی گردید.