لزوم احیاء ظرفیت‌های بومی در تمامی حوزه‌ها در جزیره کیش/ تحول اقتصاد منطقه آزاد کیش با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومیان جزیره/ ضرورت تشکیل کمیته مشترک با همکاری بومیان برای توسعه بوم‌گردی کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بازار گردشگری کیش بستر خوبی برای توسعه بوم‌گردی و عرضه محصولات و صنایع دستی و غذایی بومیان این منطقه است. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در نشستی با شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت جزیره و بومیان کیش، با تاکید بر لزوم احیاء ظرفیت‌های بومی در […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بازار گردشگری کیش بستر خوبی برای توسعه بوم‌گردی و عرضه محصولات و صنایع دستی و غذایی بومیان این منطقه است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در نشستی با شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت جزیره و بومیان کیش، با تاکید بر لزوم احیاء ظرفیت‌های بومی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، گردشگری و اجتماعی افزود: احیاء این ظرفیت‌ها، احیاء جزیره کیش است. ظرفیت‌های زیادی در این منطقه آزاد کشور داریم که محصول این پتانسیل‌ها باید رونق و آبادانی کیش باشد.

مظفری گفت: در جزیره کیش به واسطه حجم فعالیت‌هایی که در حال انجام است، نباید مشکل اشتغال به ویژه برای بومیان داشته باشیم. بومیان کیش قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های فرهنگی، آداب و رسوم، صنایع دستی و خوراک‌ها و غذاها دارند که باید این ظرفیت‌ها در جزیره کیش فعال شده و خدمات و محصولات آن به گردشگران ارائه شود.

وی تصریح کرد: صید ماهی و فرآوری محصولات دریایی فرصت ارزشمندی است که در زمینه صدور مجوز مشکلی نداریم و می‌توانیم در جزیره کیش در زمینه صادرات ماهی فعالیت کنیم و درآمد خوبی از این بخش عاید فعالان این حوزه و کیش شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه بررسی راهکارهای تحول اقتصاد منطقه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومیان کیش از موضوعات مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد، افزود: عرضه غذاها و خوراکی‌های بومیان کیش در مراکز پذیرایی، هتل‌ها و رستوران‌ها یکی از راه‌های توسعه صنایع بومی و بوم‌گردی در کیش است که در این حوزه با توجه به تقاضا و علاقمندی زیادی که از سوی گردشگران وجود دارد، راه‌اندازی تعاونی‌ها و کارگاه‌های تولید این صنایع غذایی بومی یکی از راهکارهای رونق اقتصاد محلی کیش است.

مظفری با اشاره به رویکرد خوبی که در حوزه بوم‌گردی در کیش به وجود آمده است گفت: در زمینه مجوزهای ساخت برای مناطق بومی‌نشین هم می‌توانیم مجوز ساخت یک طبقه را با تاکید بر بازسازی و بهسازی معماری سازه‌ها و منطقه ارائه کنیم تا منطقه بومی‌نشین کیش به یک جاذبه گردشگری و محل درآمدزایی تبدیل شود.

وی افزود: بازار گردشگری کیش آماده عرضه محصولات خوب است و از سویی محصولات خوبی نیز در بخش بومیان برای عرضه وجود دارد که باید ارتباط بین این دو بخش برقرار شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: یکی از ضرورت‌ها برای توسعه بوم‌گردی در جزیره کیش تشکیل کمیته مشترک با همکاری بومیان جزیره است تا با اتکا به تجربه و تخصص موجود در منطقه، ظرفیت‌های خوبی که در حوزه بومیان کیش وجود دارد، فعال شده و محصول آن به بازار عرضه شود.