لزوم افزایش بهره‌وری در مناطق آزاد

مدیر دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و سرمایه‌گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: باید تلاش ما برای افزایش بهره‌وری از منابع انسانی، مالی و دیگر منابع افزایش یابد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدرضا عبدالرحیمی مدیر دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و سرمایه‌گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در نشست هماهنگی برای بودجه سال ۱۳۹۸ سازمان منطقه آزاد […]

مدیر دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و سرمایه‌گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: باید تلاش ما برای افزایش بهره‌وری از منابع انسانی، مالی و دیگر منابع افزایش یابد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدرضا عبدالرحیمی مدیر دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و سرمایه‌گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در نشست هماهنگی برای بودجه سال ۱۳۹۸ سازمان منطقه آزاد اروند که در محل این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مواردی که همواره در تصویب بودجه مناطق مورد تأکید قرار می‌گیرد توجه به وجه بومی اهداف اقتصادی مناطق است.

وی کمک به توسعه، عمران و آبادی مناطق آزاد را ازجمله اهداف کلان تعیین‌شده برای این مناطق خواند و گفت: استراتژی و نحوه رسیدن به این اهداف نیز بر همین اساس تعریف می‌شود.

عبدالرحیمی بابیان اینکه برخی منابع داخلی و برخی نیز خارجی است، بیان کرد: استفاده از منابع باید با توجه به شرایط، محدودیت‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها صورت بگیرد.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و سرمایه‌گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد عنوان کرد: باید تلاش ما برای افزایش بهره‌وری از منابع انسانی، مالی و دیگر منابع افزایش یابد.

وی گفت: خروجی کار ما نسبت به ورودی باید بیشتر شود تا سطح اثربخشی کار افزایش پیداکرده و بهره وری وری افزایش یابد.

عبدالرحیمی عنوان کرد: صرفه‌جویی و منطقی کردن هزینه‌ها، اختصاص منابع حاصل از واگذاری منابع سرمایه‌ای و درآمد حاصل از عوارض ورود کالای تجاری از منطقه آزاد به سرزمین اصلی نیز ازجمله موارد مورد تأکید برای سیاست‌گذاری اقتصادی در مناطق آزاد است.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و سرمایه‌گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد افزود: حاکمیت قانون و مقررات به‌عنوان یکی از الزامات، پررنگ‌تر کردن نقش مدیران میانی سازمان و تقویت آن‌ها با برگزاری دوره‌های آموزشی و نیز ازجمله مواردی است که باید برای بهبود بهره‌وری موردتوجه قرار بگیرد.