مشاور رئیس‌جمهور تاکید کرد:

لزوم توجه به مقوله استعدادیابی در نظام آموزش و پرورش

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر لزوم توجه بیشتر نظام آموزش و پروش و تعلیم و تربیت بر استعدادیابی و شناخت قابلیت‌های فردی دانش‌آموزان تاکید کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از فرینا، مراسم آغاز سال تحصیلی‌۱۳۹۹ـ ۱۳۹۸ با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف کشور در هنرستان موقوفه دخترانه متقین (ایتام) برگزار شد.

مرتضی بانک در این مراسم با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس برگ غنی و پرافتخار تاریخ کشور ماست؛ ٨سال دفاع مقدس سرزمین ما علاوه بر نمایان کردن عرق و تعصب، نشانه بارز همدلی و همراهی مردم و سربازان نظام و عزم جدی در حراست از مرزهای کشور بوده و هست.

او افزود: آنچه خواب خوش و خیال خام دشمنان نظام و کشور را بر هم زده، همین جسارت و رشادت فرزندان میهن اسلامی در ناکام کردن برنامه‌های آنان است. قدرت و وحدت مردم کشور ما نشان داده مکر آمریکا مکر بسیار سستی است و نمی‌تواند استحکام این نظام را تحت شعاع قرار دهد.

مشاور رئیس‌جمهور با تبریک به دانش‌آموزان برای اولین روز سال تحصیلی گفت: دوره مدرسه دوره بحث چرایی، سوال و پرسش است و دانش‌آموزان می‌خواهند در این دوره پاسخ چرایی‌های خود را بدانند و این مرحله یک دگردیسی مهم در دوره اجتماعی و زندگانی شما دانش‌آموزان است. از این رو فرصت غنیمتی است تا به پاسخ سوالاتی که برای آینده و زندگی است، دست پیدا کنیم‌. دستیابی به این پاسخ‌ها نه از راه احساس بلکه از راه علم است و مدرسه محل دستیابی به پاسخ سوالات است.

مرتضی بانک اظهار داشت: آنچه امروزه در مسیر تحقق اهداف و توسعه بنیادین در کشور به آن نیازمندیم، همه در این دوره حساس دانش‌آموزی اتفاق میفتد. ورود به پیچیدگی انسان‌ها و کشف استعدادهای نهفته و در ادامه به رشد و تعالی رساندن این قابلیت‌هاست که باید الگوی نظام آموزشی ما باشد.

او ادامه داد: معلمان و مربیان ما از نخبگان این کشور هستند. کسی که به طور حقیقی نکته‌ای به انسان می‌آموزد، آن شخص را بنده خود قرار داده است‌.

به گفته دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ سیستم فعلی، آموزش و تربیت را مبنا قرار داده و کمتر به استعدادیابی توجه کرده است.

مرتضی بانک هم‌چنین بر اهمیت موضوع وقف نیز تاکید کرد و افزود: این سیستم در فرهنگ اسلامی میراثی ارزشمند است که در همه بخش‌ها به خصوص در بخش‌ اقتصادی کشور جریان دارد.