به علت مشاهده موارد مشکوک به کرونا در چابهار:

لطفا به چابهار سفر نکنید

این روزها با توجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و برخی از ادارات و اصناف، عده‌ای از هم‌میهنان در اقدامی غیرقابل توجیه و بعضا خطرساز، مبادرت به سفر به ‌ویژه به مناطق گرم‌تر با این توجیه که گرمای هوا امکان ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد، می‌کنند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در حالی که این فرضیه با توجه به دمای فعلی مناطقی مانند استان‌های جنوبی‌، مرکزی و سیستان‌ و ‌بلوچستان کاملا مردود بوده و مناطقی مانند چابهار به علت آب ‌و ‌هوای مرطوب می‌تواند به یکی از کانون‌های اصلی انتشار این ویروس خطرناک تبدیل گردد.

در حال حاضر آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به کرونا در چابهار مشخص نیست، اما دوره نهان این بیماری، چالش‌های زیرساختی و وجود برخی علائم در منطقه، حاکی از ایجاد یک بحران انسانی در صورت حضور مسافران از سایر مناطق کشور در این منطقه است.

در این شرایط با توجه به تعطیلی کلیه اماکن تفریحی، مراکز خرید، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و نیز عدم پذیرش توسط بومیانی که به موضوع سلامت و بهداشت اهمیت می‌دهند، به نظر می‌رسد تا زمان عبور از بحران کرونا باید سفر به چابهار را به تعویق انداخت. بهترین تصمیم «در خانه ماندن» است.