مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش‌‌: منطقه آزاد کیش می‌تواند پایگاه اصلی انتقال فناوری‌های پیشرفته و جدید باشد/ منطقه آزاد کیش پیشران توسعه مناطق آزاد است

مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه منطقه آزاد کیش پیشران توسعه مناطق آزاد است، گفت: باید جذب سرمایه‌گذاری خارجی را حول محور گردشگری در این منطقه افزایش دهیم. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری اظهار داشت: به ‌طور طبیعی ایران در جای‌جای خود ظرفیت‌های بسیار خوب و مناسبی را دارد و […]

مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه منطقه آزاد کیش پیشران توسعه مناطق آزاد است، گفت: باید جذب سرمایه‌گذاری خارجی را حول محور گردشگری در این منطقه افزایش دهیم.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری اظهار داشت: به ‌طور طبیعی ایران در جای‌جای خود ظرفیت‌های بسیار خوب و مناسبی را دارد و علی‌رغم همه تحریم‌ها و فشارها، به ‌لطف همین امکانات و استعدادهای فراوان توانسته سرپا باشد و خوشبختانه شرایط مناسبی هم داریم.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد کیش سابقه طولانی داشته و زحمات زیادی را عزیزان در گذشته در آن پیاده‌سازی‌ کرده‌اند، از سویی سیستم دولت و نظام نیز همواره دنبال آن بوده که فضای خوبی را در آن فراهم بیاورند، افزود: کیش از قدیمی‌ترین مناطق بوده و اتفاقات خوبی در آن به ‌ثمر رسیده و اسناد بالادستی و اهدافی برای آن تعیین شده که همه و همه نشان‌دهنده آن بوده این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس هیات ‌مدیره و مدیر‌عامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه به ‌دنبال کمک به مردم این منطقه هستیم، خاطرنشان کرد: یکی از مباحث جدی که باید به آن توجه کرد، پیاده‌سازی سیاست‌های کلان اقتصاد‌ مقاومتی در منطقه آزاد کیش به‌عنوان پیشران توسعه مناطق آزاد و کشور است.

وی با ابراز اینکه پیرامون محور گردشگری در منطقه آزاد کیش باید مدیریت جدی و برنامه‌ریزی مطلوب داشته باشیم، تصریح کرد: گردشگری در حال حاضر یکی از مهم‌ترین اولویت‌های منطقه آزاد کیش است، در همین راستا باید جذب و جلب سرمایه‌گذاری خارجی را نیز حول محور گردشگری در این منطقه افزایش دهیم.

مظفری در ادامه، با اعلام اینکه گسترش تولید متناسب با شرایط منطقه و برنامه‌ریزی در راستای افزایش صادرات از دیگر برنامه‌های مدنظر منطقه آزاد کیش است، اضافه کرد: امروزه در سطح دنیا استفاده از فناوری‌های پیشرفته مورد توجه بوده که بر همین اساس می‌تواند منطقه آزاد کیش پایگاه اصلی انتقال فناوری‌های پیشرفته و جدید شناخته شود.

وی ارتقاء سطح اشتغال و مشارکت افراد بومی و سرمایه‌گذاران را در پیشرفت منطقه مؤثر قلمداد کرد و گفت: یکی از موضوعاتی که باید به آن بیشتر اهمیت دهیم، درآمدهای پایدار است؛ از سویی باید به‌دنبال پیاده‌سازی نظام صحیح اقتصادی در منطقه آزاد کیش باشیم.

رئیس هیات ‌مدیره و مدیر‌عامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه ضمن تاکید بر توجه به مباحث زیست‌محیطی در منطقه آزاد کیش، به تکمیل پروژه‌های گذشته در این منطقه اشاره کرد و افزود: تکمیل اقدامات و پروژه‌های گذشته در منطقه آزاد کیش یکی از اولویت‌های بنده است؛ چراکه باید این پروژه‌ها و برنامه‌ها را با جدیت پیش ببریم تا بتوانیم سهم مناسبی از اقتصادی جهانی را داشته و در روابط بین‌الملل نیز به توسعه خوبی دست پیدا کنیم.

وی بر اجرای مناسب همراه با بهره‌گیری از روش‌های جدید در جلب و جذب سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد کیش تاکید کرد و ادامه داد: یکی از اقدامات بسیار خوبی که اخیرا در کشور رو به توسعه بوده، استارت‌آپ‌ها است که منطقه آزاد کیش نیز در این راستا می‌تواند به یکی از بیس‌های اصلی در کشور تبدیل شود.

رئیس هیات‌ مدیره و مدیر‌عامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش در بخش پایانی سخنانش ضمن تاکید بر ارتباط منطقه آزاد کیش با کشورهای همسایه بر پایه اصل حکمت و مصلحت خاطرنشان کرد: سیاست و استراتژی کلی نظام جمهوری اسلامی که تحت فرمان رهبر معظم انقلاب و دولت است، ارتباط و تعامل مناسب با همسایگان بوده و هست و در این زمینه در این سال‌ها علی‌رغم همه فشار‌ها در سطح بین‌الملل، همگان شاهد بودند که ایران با منطق و چارچوب تعریف‌ شده در اصول بین‌المللی رفتار می‌کند و دنبال بهبود روابط کشورهای منطقه بوده تا صلح و آرامش در منطقه توسط کشورهای منطقه برقرار شود.

بنا به این گزارش، غلامحسین مظفری متولد سال‌۱۳۴۷ و دارای مدرک فوق‌لیسانس در رشته مدیریت و دکترای برنامه‌ریزی است. مظفری پیش از این در مجلس هفتم شورای اسلامی نماینده مردم شهرستان نیشابور بوده و ریاست سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، معاونت استانداری خراسان رضوی، سمت فرمانداری ویژه نیشابور، عضویت هیات مدیره و معاونت سازمان اقتصادی کوثر بنیاد شهید، مدیرعاملی بانک شهر، عضویت در هیات مدیره بانک تجارت، معاونت استاندار تهران و ریاست مرکز جذب و خدمات سرمایه‌گذاری استان تهران و مستشاری دیوان محاسبات کشور را در کارنامه خود دارد.