مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم زنگ شروع سال تحصیلی را به صدا درآورد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه معاونان و مدیران این سازمان همزمان با نخستین روز مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید، با حضور در 59مدرسه شهر و روستاهای جزیره، با به صدا درآوردن «زنگ مهر»، اهمیت امر آموزش و پرورش را به نمایش گذاشتند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این اقدام مهم فرهنگی و آموزشی متن پیام آغاز سال تحصیلی‌۹۹-۹۸ حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم توسط نمایندگان این سازمان برای دانش‌آموزان و آموزگاران قرائت شد.

با توجه به نگاه ویژه سازمان منطقه آزاد قشم به مقوله آموزش و پرورش و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، کمک هزینه برای مدارس و تحت عنوان «سرانه بازسازی» برای ۲۰۳مدرسه با بیش از ۲۸هزار دانش‌آموز و با هدف تهیه بخشی از تجهیزات مورد نیاز مدارس، در زمینه مرمت، مقاوم‌سازی و بازسازی مدارس به حساب آنها واریز می‌شود.

هزینه پرداختی بابت سرانه به تمام مدارس با هدف رفع نیازهای فوری مدارس (مانند تامین تونر دستگاه کپی و تعمیرات فوری سیستم خنک کننده و…) توزیع شده است تا مدیران مدارس از طریق این مبالغ با کمترین نگرانی از بابت مشکلات کوچک، سال تحصیلی جدید را آغاز نمایند.

در کنار این اقدام، با پیش‌بینی صورت گرفته از سوی معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم در راستای حمایت از دانش‌آموزان کم‌بضاعت، مبالغی براساس سرانه دانش‌آموز در قالب «بن مهربانی» در اختیار مدیران مدارس قرار گرفته است که صبح امروز این بن‌های مهربانی براساس سرانه دانش‌آموز در ۱۰۵مدرسه در مناطق محروم جزیره قشم با بیش از ۱۸هزار دانش‌آموز توزیع شد.

مدیران مدارس (به صورت انفرادی یا تجمعی) با استفاده از بن مهربانی می‌توانند تا تاریخ چهارم مهرماه، اقدام به خرید کالاها و لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان از نمایشگاه بزرگ لوازم‌التحریر قشم کنند. عمده لوازم التحریر عرضه شده در این نمایشگاه، تولیدات داخلی کشور بوده و به منظور حمایت از تولید ملی با مشارکت و همکاری صورت گرفته می‌تواند موجب تشویق و حمایت از کودکان قشم به عنوان سرمایه‌های اصلی جزیره باشد.

در مجموع، طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد قشم برای سال تحصیلی جدید، اعتباری بالغ بر ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال از سوی سازمان منطقه آزاد در قالب دو طرح «سرانه بازسازی» و «بن مهربانی» میان تمام مدارس دولتی در محیط منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی قشم که حق اخذ هزینه از والدین دانش‌آموزان را ندارند، توزیع خواهد شد.

براساس این گزارش، طی سال تحصیلی‌۹۹-۹۸ در مجموع بیش از ۳۸هزار و ۵۰۰دانش‌آموز در مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و متوسطه دوم در سراسر جزیره قشم سر کلاس‌ها حاضر خواهند شد.