مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار: چابهار بستری مناسب برای حضور تمام کشورهاست

نشست کریدور اقتصادی چین و پاکستان در دانشگاه جیانگسوچین با حضورعبدالرحیم کردی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار برگزار شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، کردی در سخنانی خطاب به حاضران در این نشست با اشاره به اینکه چابهار بستری مناسب برای حضور تمام کشورهاست اظهار داشت: اهمیت همکاری چابهار-گوادر بر کسی […]

نشست کریدور اقتصادی چین و پاکستان در دانشگاه جیانگسوچین با حضورعبدالرحیم کردی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، کردی در سخنانی خطاب به حاضران در این نشست با اشاره به اینکه چابهار بستری مناسب برای حضور تمام کشورهاست اظهار داشت: اهمیت همکاری چابهار-گوادر بر کسی پوشیده نیست، تا جایی که کارشناسان این همکاری را فصل تازه‌ای در دیپلماسی منطقه برای تقویت امنیت و توسعه منطقه‌ای می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه گوادر و چابهار مکمل هم هستند گفت: چابهار با داشتن زیرساخت‌های لجستیکی مناسب، بستری برای حضور همه کشورهای علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و تجارت در بازارهای اطراف است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار همچنین از تقویت پروژه‌های توسعه گوادر با همکاری و مشارکت چابهار خبر داد و بیان داشت: رابطه استراتژیک ایران و چین، در کنار روابط تاریخی و فرهنگی بین ایران و پاکستان تایید‌کننده ضرورت همکاری چابهار-گوادر است.