مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: کیش می‌تواند پایلوت تبادلات اقتصادی کشور باشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم آغاز به کار نمایشگاه دریایی گفت: پیوستن به اقتصاد جهانی را درکیش تمرین کنیم تا کیش پایلوت تبادلات اقتصادی کشور باشد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، آیین افتتاح نمایشگاه بین‌المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم آغاز به کار نمایشگاه دریایی گفت: پیوستن به اقتصاد جهانی را درکیش تمرین کنیم تا کیش پایلوت تبادلات اقتصادی کشور باشد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، آیین افتتاح نمایشگاه بین‌المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امیر دریادار رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق‌شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد سعیدی مدیرعامل کشتیرانی کشور، حسین هاشمی تختی‌نژاد نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی صبح روز دوشنبه ۲۶آذرماه در مرکز همایش های بین‌المللی کیش برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه سانچی گفت: جزیره کیش به عنوان اولین منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی کشور، سابقه طولانی در زمینه دریانوردی و تجارت دریایی دارد و این پیش زمینه در کنار برگزاری این رویداد مهم دریایی کشور فرصتی برای اثر گذاری بیشتر این منطقه آزاد کشور در توسعه صنایع دریایی است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: جزیره کیش با کمک متخصصان و متولیان حوزه دریانوردی جایگاه مناسبی در رشد و گسترش تعاملات دریایی کشور داشته باشد.

مظفری تاکید کرد: اعتقاد داریم جزیره کیش در حوزه اقتصادی می‌تواند حلقه اتصال کشور با فضای بین‌المللی باشد بنابراین باید پیوستن به اقتصاد جهانی را درکیش تمرین کنیم تا کیش پایلوت تبادلات اقتصادی کشور ازجمله در حوزه صنایع دریایی باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تلاش‌های انجام شده در کیش برای میزبانی از برگزاری رخدادهای بین‌المللی گفت: جزیره کیش می‌تواند بستر برگزاری بسیاری از رخدادهای بین‌المللی و محل استقرار دبیرخانه‌های دائمی این رویدادها باشد.

وی درخصوص مباحث مرتبط با اقتصاد دریا تشریح کرد: در حوزه اقتصاد دریا موضوعات مختلفی مطرح است جزیره کیش این ظرفیت را دارد به عنوان مرکزی پژوهشی در حوزه‌های مختلف بستر و زیرساخت را آماده کند و با مجموعه‌های علاقمند همکاری کند. به دانشگاه‌های مستقر در کیش هم پیشنهاد می‌کنم از فاز آموزش صرف به دانشجویان خارج شوند و رویکرد فعالانه در بخش‌های پژوهشی و بین‌المللی داشته باشند.

مظفری در پایان تاکید کرد: دانشگاه‌های کیش می‌توانند در حوزه‌های پژوهشی از ظرفیت متخصصانی که در رویدادهای کیش حضور می‌یابند هم بهره گیرند.