مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان داشت: ورود محموله ۴۰ میلیون یورویی مجتمع پتروشیمی چابهار از رومانی

اولین محموله تجهیزات اساسی مجتمع پتروشیمی چابهار با ارزشی معادل ۴۰ میلیون یورو از رومانی وارد چابهار شد. عبدالرحیم کردی -مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار- در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: این تجهیزات اساسی مربوط به پلنت پتروشیمی تولید متانول در چابهار است که بر اساس زمان بندی صورت گرفته همزمان […]

اولین محموله تجهیزات اساسی مجتمع پتروشیمی چابهار با ارزشی معادل ۴۰ میلیون یورو از رومانی وارد چابهار شد.

عبدالرحیم کردی -مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار- در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: این تجهیزات اساسی مربوط به پلنت پتروشیمی تولید متانول در چابهار است که بر اساس زمان بندی صورت گرفته همزمان با رسیدن خط گاز به منطقه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رسیدن این محموله تجهیزات اساسی مجتمع پتروشیمی موجب خواهد شد مجتمع پتروشیمی چابهار جان بگیرد و چرخ صنعت در منطقه چابهار با سرعت بیشتری بچرخد، بیان کرد: بهره‌برداری از مجتمع پتروشیمی در چابهار نقطه عطفی در صنعت شیمیایی منطقه خواهد بود و موجب تکمیل زنجیره تولید صنایع پایین دستی می‌شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اینکه ساخت اولین مجتمع پتروشیمی در چابهار از اواخر سال ۱۳۹۴ کلید خورد، خاطرنشان کرد:  کل پروژه تاکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امروز (جمعه) نیز تجهیزات اساسی ساخت آن که شامل بویلرها و کوره‌های اصلی یک پلنت پتروشیمی است وارد چابهار شد.

کردی ادامه داد: این محموله تجهیزات اساسی تحت لایسنس یک شرکت دانمارکی است که در رومانی ساخته شده و از آن جا به بندر شهیدبهشتی و سپس منطقه آزاد چابهار وارد شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای دولت یازدهم دو پروژه مهم پتروشیمی و فولاد برای منطقه آزاد چابهار تعریف شد تا نقش قابل اشاره‌ای در اقتصاد ملی داشته باشد و از این طریق زنجیره تولید تکمیل شود تا در راستای انتقال صنایع آب‌بر به سمت سواحل حرکت کنیم که اخیرا در رابطه با مجتمع فولاد نیز تامین اعتباری معادل ۱۱۲ میلیون یورو توسط صندوق توسعه ملی برای ایجاد فاز اول آن در منطقه آزاد چابهار در دستور کار قرار گرفته است.