مدیریت سیلاب در منطقه آزاد اروند با بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز

معاونت فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز و داده‌های ماهواره‌ای، اقدامات لازم جهت کنترل و مدیریت سیلاب را انجام می‌دهد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در جلسه‌ای که با حضور اسماعیل زمانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، معاون فنی و امور زیربنایی و کلیه مدیران این معاونت و […]

معاونت فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز و داده‌های ماهواره‌ای، اقدامات لازم جهت کنترل و مدیریت سیلاب را انجام می‌دهد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در جلسه‌ای که با حضور اسماعیل زمانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، معاون فنی و امور زیربنایی و کلیه مدیران این معاونت و دیگران معاونت‌های سازمان منطقه آزاد اروند و همراهی مشاور وزیر ارتباطات و فن‌آوری و مدیرکل فن‌آوری استان تشکیل شد، بهره‌گیری از تکنولوژی‌های ماهواره‌ای انجام گرفته توسط این سازمان و نیازهای فنی مدیریت بحران مورد بررسی قرار گرفت.

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند ضمن تاکید بر این نکته که جلسه تشکیل شده پیرو تعامل با وزارت ارتباطات جهت همکاری با اکیپ‌های متخصص در زمینه‌GIS و داده‌های ماهواره‌ای انجام شده است، افزود: به‌روز و دقیق بودن داده‌های ماهواره‌هایی که اطلاعات روزانه را در بحث مدیریت سیلاب ارسال می‌کنند، بسیار حائز اهمیت بوده که خوشبختانه توانستیم با همکاری مشترک، به اطلاعات این ماهواره‌ها دسترسی روزانه داشته باشیم.

موعود شمخانی همچنین از این خبر داد که ارتباط با مرکز سازمان فضایی شکل گرفته و تحلیل سیلاب‌ها به تیم اجرایی در مهار موثر و هدفمند، کمک شایانی نموده است.

وی با اشاره به این مهم افزود: با پایش مستمر عکس‌های هوایی توانسته‌ایم روند سیل را تحلیل نموده و تصمیمات بهتر با هزینه کم‌تر و موثرتر گرفته و شرایط را مدیریت کنیم.

شمخانی گفت: بهره‌گیری از فناوری روز در کنار تلاش بی‌وقفه اکیپ‌های اجرایی، کمک موثری به مدیریت بحران نموده است.

گفتنی است، در خاتمه این جلسه نیز تصمیمات پیشگیرانه در محدوده منطقه آزاد اروند، جهت مهار سیلاب اتخاذ گردید.