مدیریت پدیده قاچاق، با استفاده از ظرفیت مناطق آزاد/ جزیره کیش، تمرینی برای پیوند ایران با اقتصاد جهانی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: قاچاق در کیش صفر و به تعبیری امکان قاچاق در این منطقه وجود ندارد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری، با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از فرصتی که قانون برای مناطق آزاد ایجاد کرده، می‌توان از پدیده قاچاق جلوگیری کرد، افزود: بخشی از قاچاق به دلیل اختلاف […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: قاچاق در کیش صفر و به تعبیری امکان قاچاق در این منطقه وجود ندارد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری، با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از فرصتی که قانون برای مناطق آزاد ایجاد کرده، می‌توان از پدیده قاچاق جلوگیری کرد، افزود: بخشی از قاچاق به دلیل اختلاف قیمت کالاها در داخل با خارج کشور صورت می‌گیرد.

مظفری با بیان اینکه با بهره‌گیری مطلوب از فرصت‌های مناطق آزاد و اجرای صحیح قانون می‌توان پدیده قاچاق را به نحو مطلوبی مدیریت کرد، گفت: جزیره کیش با وجود وسعت کم، ظرفیت بسیار مناسبی برای تمامی کشور به ویژه در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه با وجود برنامه‌ها و اهدافی که در گذشته تدوین شده، می‌توان رویدادهای بین‌المللی مطلوبی را در کیش شاهد بود، ادامه داد: این منطقه با تاکید رئیس‌جمهوری برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های کیش باید حلقه اتصال اقتصاد ایران با اقتصاد جهانی باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: ثبت سفارش برای واردات مواد اولیه و قطعات در منطقه آزاد کیش و سایر مناطق آزاد حذف شده و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توانند از چنین ظرفیت‌هایی استفاده کنند.

مظفری ضمن اشاره به اینکه دانشگاه‌ها در کیش از ظرفیت مناسبی برخوردار هستند، گفت: این منطقه باید محور فعالیت‌های دانش‌بنیان و نوآورانه باشد.

وی با بیان اینکه گردشگران می‌توانند از آرامش بی‌بدیل در کیش استفاده کنند، افزود: تمامی تصمیمات مورد اتخاذ در گذشته برای شکوفایی کیش به طور قطع اجراخواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: پروژه‌های مورد تعریف در منطقه مزبور دارای توجیه اقتصادی بوده و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌توانند در این منطقه با طیب‌خاطر سرمایه‌گذاری کنند.

مظفری افزود: بازگشت سرمایه در بازه زمانی در نظرگرفته برای طرح‌های سرمایه‌گذاری مناسب و همین طور به سرمایه‌گذاران تعهد داده می‌شود که از اعتماد آنان برای بازگشت سرمایه در مدت زمان مدنظر پاسداری شود.

وی با تاکید بر اینکه برای شکوفایی بیش از پیش در کیش اجرای پنج محور اصلی از قبیل پاک‌دستی، مردم‌داری، خدمت صادقانه، شفافیت و مشارکت با بخش خصوصی توانمند در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: تمامی چهار محور نخست باید به نحو مناسبی در این راستا اجرا شود تا محور پنجم یعنی داشتن بخش خصوصی توانمند و تحقق مشتارکت واقعی شکل گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه کیش را تمرینی برای پیوند ایران با اقتصاد جهانی دانست و افزود: تلاش می شود با برنامه ریزی های صورت گرفته کیش به عنوان یک فضای مطلوب برای کسب و کار تبدیل شود.