مذاکره مدیران عامل ارس و ماکو با طرف چینی برای احداث خط‌آهن جلفا تا چشمه‌ثریا

محسن نریمان و غلامرضا سلیمانی مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد ارس و ماکو با مدیران شرکت CRFG چین برای احداث مسیر ریلی جلفا-پلدشت-‌چشمه ثریا وارد مذاکره شدند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این دیدار بعد از گفتگو و ارائه گزارش طرح از سوی طرف ایرانی، شرکت چینی برای انجام مطالعات اعلام آمادگی کرد. مناطق […]

محسن نریمان و غلامرضا سلیمانی مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد ارس و ماکو با مدیران شرکت CRFG چین برای احداث مسیر ریلی جلفا-پلدشت-‌چشمه ثریا وارد مذاکره شدند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این دیدار بعد از گفتگو و ارائه گزارش طرح از سوی طرف ایرانی، شرکت چینی برای انجام مطالعات اعلام آمادگی کرد.

مناطق آزاد ارس و ماکو به جهت نزدیکی به کشور ترکیه به عنوان پل ارتباطی با اروپا، جایگاه ویژه‌ای در افزایش ارتباطات تجاری و اقتصادی بین ایران با کشورهای همسایه و اروپایی داشته و برنامه مشترک احداث خط‌آهن ۱۴۰کیلومتری از جلفا تا چشمه‌ثریا را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

شرکت CRFG یکی از شرکت‌های هلدینگ مطرح CREC چین که جزء ۵۰۰شرکت معتبر دنیا در اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی و زیربنایی می‌باشد، برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری عملیات مطالعات و اجرای این پروژه مهم و استراتژیک اعلام آمادگی کرد.

در صورت فراهم شدن شرایط سرمایه‌گذاری از طرف جمهوری اسلامی ایران، تفاهم‌نامه عملیات احداث این پروژه منعقد خواهد شد.