همزمان با سفر معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به آذربایجان شرقی:

مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات منطقه آزاد ارس افتتاح شد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور امروز (سه‌شنبه 28خرداد) در سفری یک روزه به آذربایجان شرقی، ضمن عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان این منطقه، از فعالیت ۲شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ساختمان جدید «مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات منطقه آزاد ارس» با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افتتاح شد.

مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات منطقه آزاد ارس در فضایی به وسعت یک هزار مترمربع احداث شده و ۲۵شرکت دانش‌بنیان و فناور در آن مستقر هستند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در آئین افتتاح این مرکز گفت: این مجموعه که امروز توسط معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افتتاح شد، مرکز رشد فناوری و توسعه صادارت ارس که جزء مراکز رشد پارک علم و فناوری است؛ در کنار این مجموعه اولین صندوق پژوهش و فناوری استان و مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ارس نیز شروع به کار کرد.

عبدالرضا واعظی افزود: صندوق پژوهش و فناوری ارس با سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس، پارک علم و فناوری استان و صندوق شکوفایی و یک شرکت دانش‌بنیان با هدف ارائه‌ تسهیلات کم‌بهره به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری، با سرمایه ۳۰میلیارد ریال آغاز به کار می‌کند.

واعظی با بیان این ‌که زمینی برای ایجاد شهرک فناوری جهت استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان اختصاص یافته است، گفت: سه پروژه مرکز رشد فناوری و توسعه ارس، صندوق پژوهش فناوری و شهرک فناوری در قالب پروژه‌ بزرگ با عنوان هاب ارس برای استقرار تمامی شرکت‌های دانش بنیان کشور در منطقه‌ آزاد ارس به بهره‌برداری می‌رسد.