مشاور رئیس‌جمهور خبر داد: طرح جامع منطقه آزاد چابهار آماده ارائه به مجلس

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از آمادگی برای ارائه طرح جامع منطقه آزاد چابهار با مساحت جدید به مجلس خبر داد و گفت:‌ سال آینده عملیات اجرایی ترمینال جدید فرودگاه کنارک آغاز می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، افزود: دو برنامه […]

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از آمادگی برای ارائه طرح جامع منطقه آزاد چابهار با مساحت جدید به مجلس خبر داد و گفت:‌ سال آینده عملیات اجرایی ترمینال جدید فرودگاه کنارک آغاز می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، افزود: دو برنامه درخصوص توسعه زیرساخت‌های حمل ‌و نقل هوایی چابهار داریم؛ یکی توافق برای احداث ترمنیال جدید در فرودگاه کنونی کنارک است. از سال آینده عملیات اجرایی این ترمینال آغاز می‌شود.

وی گفت:‌ همزمان با توجه به فراهم شدن مقدمات از قبل، پیش‌بینی شده توسط وزارت راه و شهرسازی و استانداری فرودگاهی را در کنار شهر چابهار احداث کنیم.

مشاور رئیس‌جمهور افزود: مجوزها و مصوبات لازم این پروژه اخذ شده و آمادگی داریم طرح جامع چابهار با مساحت مورد نظری که نیاز است را مجددا به مجلس ارائه دهیم تا در صورت موافقت فرودگاه چابهار داخل این محدوده قرار گیرد.

مرتضی بانک با بیان این‌ که با وزارت راه و شهرسازی توافقات اولیه انجام شده تا اجرای این فرودگاه جدید منطقه آزاد کمک جدی کند، گفت: به نظرم این روند مقداری طولانی خواهد بود و بیش از یکسال زمان خواهد بُرد.