با دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی صورت پذیرفت:

معافیت عوارض ورود تجهیزات پزشکی به منطقه آزاد انزلی

در راستای سیاست‌های مسئولیت اجتماعی سازمان منطقه آزاد انزلی نسبت به رفع مشکلات ناشی از کمبود تجهیزات پزشکی-بهداشتی در سطح استان گیلان، با دستور دکتر محمدولی روزبهان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان، ورود تجهیزات پزشکی همچون انواع ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و... به منطقه آزاد انزلی از پرداخت تمامی عوارض ورودی این سازمان معاف خواهند بود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، بر این اساس، با مصوبه هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی درخصوص تسریع در تامین مواد اولیه تولید کالاهای پزشکی فوق و واردات کالاها و ملزومات پزشکی-سلامت مانند ماسک، دستکش، پدهای الکی، تب‌سنج و سایر ملزومات مرتبط با مقابله با ویروس کرونا، معافیت عوارض این منطقه در رویه‌های واردات کالای همراه مسافر و رویه مصرف در منطقه تا پایان فروردین‌ماه سال‌۱۳۹۹ اعمال می‌شود.

از سوی دیگر، کلیه تشریفات گمرکی و بروکراسی اداری مرتبط منجمله امکان ثبت سفارش الکترونیک کالاهای فوق از طریق معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری و مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد انزلی فراهم شده و بازرگانان و تولیدکنندگان می‌توانند ضمن تماس با مدیریت مربوطه، نسبت به انجام امور اداری-قانونی و واردات کالاهای پزشکی از مسیر هر یک از مرزهای زمینی و دریایی کشور اقدام نمایند.

بنا بر این گزارش، تمهیدات لازم جهت ورود کالاهای فوق به غرفه‌های مجتمع‌های تجاری فاز تجارت منطقه و واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی منطقه با همکاری و نظارت دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شده است.

سازمان منطقه آزاد انزلی طی روزهای اخیر علاوه بر تشکیل ستاد مقابله با کرونا، اقدامات متعددی درخصوص سمپاشی، گندزدایی، اطلاع‌رسانی و آگاه نمودن عمومی نسبت به رعایت الزامات بهداشت عمومی جهت مقابله با شیوع بیماری ویروسی مزبور انجام داده که در این میان سه واحد تولیدی منطقه با نظارت دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدام به تولید محلول‌های ضدعفونی کننده، لباس‌های بیمارستانی (گان) و ماسک نموده‌اند.

گفتنی است، تغییر محصولات تولیدی فوق از سوی بخش خصوصی و با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی، به منظور تامین ملزومات پزشکی و بهداشت شخصی در دستورکار قرار گرفته است.