با حکم مشاور رئیس‌جمهور:

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شد

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، معاون اقتصادی این دبیرخانه را منصوب کرد.

به گزارش اخبار ازاد مناطق به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مرتضی بانک در حکمی (دوشنبه ۷بهمن‌ماه) «احمد جمالی» را به عنوان «معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی» منصوب کرد.

مرتضی بانک در این حکم آورده است:

جناب آقای احمد جمالی

«نظر به مراتب تعهد، دانش و تجارب ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی» منصوب می‌شوید.

بی‌تردید در سال «رونق تولید» تلاش دانایی محور و تدوین برنامه‌های اقدام برای عملیاتی‌سازی جدی سیاست‌های اقتصادی کشور در توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به منظور انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، افزایش صادرات کالا و خدمات و توسعه صنعتی در این مناطق و ارزیابی سیاست‌ها، پایش و نظارت بر اجرای برنامه‌ها در قالب شاخص‌های کیفی و کمی در دستیابی به اهداف توسعه‌ای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مشارکت با کارشناسان و خبرگاران این مناطق از مهم‌ترین وظایفی است که انجام آن مورد انتظار است».

گفتنی است، «احمد جمالی» دارای مدرک تحصیلی دکتری در رشته مدیریت است و تحصیلات خود را از مقطع کارشناسی تا دکترا در دانشگاه‌های تهران و شیراز گذرانده است.

از مهم‌ترین سوابق کاری وی می توان به، «مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران»، «سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل»، «مدیر کلی امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت» و «دبیر ستاد سرمایه‌گذاری وزارت راه و ترابری» و همچنین «مدیر کل وام‌ها، مجامع و موسسات بین‌المللی» و «مدیرکل نیروی انسانی و توسعه مدیریت سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران» اشاره کرد.

لازم به ذکر است، پیش از وی، «اکبر افتخاری» معاونت اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را برعهده داشت.