معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو: تسهیل و رفع موانع سرمایه‌گذاری با راه‌اندازی سامانه پنجره واحد منطقه آزاد ماکو

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: بخش عمده‌ای از موانع سرمایه‌گذاری با راه‌اندازی سامانه پنجره واحد در منطقه آزاد ماکو تهسیل و مرتفع می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامرضا رضایی افزود: به منظور معرفی پنجره واحد سرمایه‌گذاری و هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی در راستای راه‌اندازی این سامانه، جلسه‌ای با حضو مدیرعامل سازمان […]

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: بخش عمده‌ای از موانع سرمایه‌گذاری با راه‌اندازی سامانه پنجره واحد در منطقه آزاد ماکو تهسیل و مرتفع می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامرضا رضایی افزود: به منظور معرفی پنجره واحد سرمایه‌گذاری و هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی در راستای راه‌اندازی این سامانه، جلسه‌ای با حضو مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، معاونین و مدیران سازمان، رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان و هیات همراه، رؤسای ادارات شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

رضایی با اشاره به اینکه ایجاد شفافیت، تسریع و تسهیل امور مرتبط با صدور مجوزها و پاسخگویی به استعلام‌ها زمانبندی مراحل، مدیریت زمان در جهت رسیدن به حداقل زمان ممکن در تکمیل پرونده‌ها و به حداقل رساندن مراجعه‌های حضوری سرمایه‌گذاران به دستگاه‌های اجرایی از اهداف راه‌اندازی سامانه پنجره واحد است گفت: پنجره واحد سرمایه‌گذاری صرفا جهت صدور مجوز نبوده و امکان گردش استعلام‌های کلیه دستگاه‌های مرتبط با فرآیند صدور مجوز سرمایه‌گذاری خارجی را به صورت الکترونیکی فراهم می‌کند.

وی کاهش اتلاف منابع انسانی و هزینه‌ها، کاهش خطای غیرعمد، انجام امور به صورت منسجم، امنیت بیشتر، حذف تشریفات اداری، شفاف‌سازی و از بین بردن انحصار اطلاعات را از دیگر مزایای اجرای این طرح دانست و گفت: به منظور راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری ابتدا باید تمامی فرایندهای کاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط احصا و مستندسازی شود و به منظور شفاف‌سازی و اطلاع متقاضی برای هر خدمت یک شناسنامه خدمت درنظر گرفته شود، شناسنامه خدمت شامل مدارک و مستندات موردنیاز و زمان هر مرحله به تفکیک است.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه اتلاف وقت سرمایه‌گذاران، زمان‌بر بودن استعلامات، عدم امکان گزارش‌گیری، اعمال سلیقه‌های شخصی و عدم هماهنگی بین ادارات بسیار حائز اهمیت است، افزود: به منظور توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار در منطقه باید موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران رفع شده و در جهت جذب سرمایه‌گذار تلاش کرد که برای این مهم ابتدا باید زیرساخت‌های اولیه تامین شود‌.

رضایی گفت: در این راستا استقرار پنجره واحد سرمایه‌گذاری می‌تواند نقش مهمی در تسهیل و روان‌سازی مسیر سرمایه‌‌گذاری داشته باشد که این جز با همکاری و تلاش کلیه نهادهای اجرایی منطقه آزاد ماکو امکان‌پذیر نخواهد بود.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: سازمان منطقه آزاد ماکو در جهت راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری عزم جدی داشته و تا استقرار آن پیگیر تمامی امور می‌باشد.

گفتنی است؛ پنجره واحد سرمایه‌گذاری هم برای متقاضیان سرمایه‌گذاری که سرمایه‌گذار با تسلیم درخواست خود از یک نقطه امکان پیگیری درخواست‌های خود را دارد، هم برای دستگاه‌های اجرایی مرتبط که امکان گردش استعلام‌های کلیه دستگاه‌های مرتبط با فرآیند صدور مجوز سرمایه‌گذاری را به صورت الکترونیکی فراهم می‌کند، قابل بهره‌برداری است.

گشایش این پنجره بخش عمده‌ای از موانع سرمایه‌گذاری را برطرف کرده و افق تازه‌ای در راستای توسعه این منطقه خواهد گشود.