معاون سرمایه‌گذاری و رونق کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد: سرمایه‌گذاری یک شرکت خارجی در منطقه آزاد اروند

یک شرکت چینی برای استخراج معادن سلستین و تبدیل به کربنات استرانسیم در منطقه آزاد اروند سرمایه‌گذاری می‌کند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، معاون سرمایه‌گذاری و رونق کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند دلیل اصلی این اقدام را جلوگیری از خام‌فروشی اعلام کرد و گفت: مواد اولیه این کارخانه از معادن اطراف استان‌های خوزستان […]

یک شرکت چینی برای استخراج معادن سلستین و تبدیل به کربنات استرانسیم در منطقه آزاد اروند سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، معاون سرمایه‌گذاری و رونق کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند دلیل اصلی این اقدام را جلوگیری از خام‌فروشی اعلام کرد و گفت: مواد اولیه این کارخانه از معادن اطراف استان‌های خوزستان و فارس تامین و محصول آن به چین‌، ژاپن و آسیای شرقی صادر خواهد شد‌.

سیدعلی موسوی افزود: سرمایه‌گذاری این پروژه صدرصد خارجی بوده و در ۳فاز، با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰میلیون دلار در مساحت ۴۰هکتاری در شهرک صنعتی خرمشهر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه فاز اول این کارخانه به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که در فاز اول ۲۰۰نفر و در فازهای بعدی بیش از ۵۰۰نفر اشتغال ایجاد شود‌.

معاون سرمایه‌گذاری و رونق کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، این اتفاق را در شرایط اقتصادی فعلی مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سرمایه‌گذاران خارجی، منطقه آزاد اروند را به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب‌، مجاورت با مواد معدنی موردنیاز این کارخانه، وجود دو کارخانه الکل‌سازی درمنطقه، بندر خرمشهر و نزدیکی به بندر امام خمینی‌(ره)، قوانین، مزایا و معافیت‌های مالیاتی که مناطق آزاد برای سرمایه‌گذاران دارد؛ انتخاب کردند.