معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار خبر داد: راه‌اندازی باشگاه مثبت در منطقه آزاد چابهار

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: باشگاه مثبت با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و کنترل بیماری‌های ناشی از مصرف و تزریق بیماری‌ها، باشگاه مثبت (پیشگیری و کنترل بیماری ایدز) به‌زودی در این منطقه راه‌اندازی می شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمداکبر چاکرزهی در نشستی با مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی […]

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: باشگاه مثبت با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و کنترل بیماری‌های ناشی از مصرف و تزریق بیماری‌ها، باشگاه مثبت (پیشگیری و کنترل بیماری ایدز) به‌زودی در این منطقه راه‌اندازی می شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمداکبر چاکرزهی در نشستی با مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد اظهار داشت: این اقدام مهم با همکاری بهزیستی و منطقه آزاد چابهار انجام خواهد شد.

وی گفت: در سال جاری حرکت‌های خوبی از ناحیه سمن‌ها در مباحث مختلف گردشگری، اجتماعی و فرهنگی در شهرستان چابهار صورت گرفته است.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد چابهار در سال‌های اخیر با برگزاری کارگاه برای توانمندسازی فرهنگیان، راه‌اندازی دبیرستان دانا و توانا، کمک به ای‌سی‌یو بیمارستان و ناوگان آمبولانس‌های بیمارستان امام علی‌(ع)، مشارکت در توانمندسازی سمن‌های کشوری و استانی و کمک در حوزه ورزش با زیرپوشش قرار دادن تیم‌های محلی و کمک به اعزام ورزشکاران استان در تورنمنت‌های جهانی و آزادسازی زندانیان همواره در کنار جامعه محلی بوده و نهایت تلاش را در جهت کاهش معضلات شهرستان و استان معطوف داشته است.

مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز اظهار داشت: پیگیری‌های مکرر مدیرعامل و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار برای گنجاندن بندهای بودجه‌ای جهت توانمندی جامعه محلی جای قدردانی دارد.

علی حسنلو افزود: سازمان‌های مردم نهاد در صورت مشاهده مشکلات با ورود به هنگام و بدون نگاه‌های اقتصادی می‌توانند بازوان بسیار خوبی برای دولت و حل مشکلات باشند.

اعضای سمن‌ها در این نشست گزارشی از عملکرد و بیان درخواست‌های‌شان و نحوه همکاری با سازمان منطقه آزاد ارائه کردند.

بنا به این گزارش، مهم‌ترین درخواست‌های مطرح شده در این دیدار استقرار دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سازمان منطقه آزاد چابهار همانند منطقه آزاد کیش، کمک به اشتغال بهبودیافتگان، کمک به احداث خانه‌های بوم‌گردی، حمایت از معلولان و استقرار دبیرخانه سازمان‌های مردم نهاد در منطقه آزاد چابهار بود.

لازم به ذکر است، مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، نمایندگان ادارات ورزش و جوانان و بهزیستی و اعضای موسسه‌های مردم‌نهاد شهرستان چابهار در این نشست از همراهی و همکاری سازمان‌های مردم نهاد با برنامه‌های سازمان منطقه آزاد چابهار قدردانی کردند.