معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد قشم یکی از برترین‌های کشور است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، از شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد قشم به عنوان یکی از برترین شورای‌های آموزش و پرورش کشور نام برد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مجتبی زینی‌وند در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد قشم به ریاست حمیدرضا مومنی رئیس […]

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، از شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد قشم به عنوان یکی از برترین شورای‌های آموزش و پرورش کشور نام برد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مجتبی زینی‌وند در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد قشم به ریاست حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اقدامات مدیریت شده رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد قشم شایسته تقدیر است.

وی ادامه داد: بسیار خرسندیم که رئیس شورای آموزش و پرورش قشم با نگاه ویژه به حوزه فرهنگ، علاوه بر کمک به ساخت مدارس، بازسازی و نوسازی فضاهای آموزش و پرورش و تجهیز مدارس در سطح بزرگترین جزیره خلیج فارس، تقویت علمی دانش‌آموزان این جزیره را با فراهم کردن شرایط بورسیه تحصیلی برای ۵۰دانش‌آموز برتر اجرایی کرده است.

زینی‌وند به تفاهم‌نامه امضا شده با سازمان منطقه آزاد قشم با هدف پیشرفت و توسعه در اهداف حوزه آموزش و پرورش در این منطقه اشاره کرد و افزود: موفقیت‌های انجام شده این تفاهم‌نامه براساس اقدام مشترک به خوبی در حال پیشرفت است.

وی با اعلام اینکه سازمان منطقه آزاد قشم در یک اقدام ارزشمند در حال احداث ۴۰خانه معلم در این منطقه است، اظهار داشت: آماده‌ایم برای اتمام هرچه زودتر این پروژه به صورت مشارکت ۵۰درصدی به سازمان منطقه آزاد کمک کنیم.

معاون آموزش و پرورش از اعزام کاروان مهر مشتمل بر تجهیزات مورد نیاز مدارس روستاهای جزیره قشم به ارزش بیش از ۱۰میلیارد ریال هم به عنوان یکی از اقدامات جهادی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نام برد.

وی اظهار کرد: بانوان خیر روستای رمکان جزیره قشم هم با ساخت دو مدرسه در این روستا نشان دادند که برای حوزه فرهنگ همه آماده همکاری هستند و آموزش و پرورش نیز به نوبه خود کار آسفالت، تجهیزات مورد نیاز و فضاسازی این دو مجموعه فرهنگی را به عهده می‌گیرد.

بنا به این گزارش، در پایان این نشست چندین مصوبه با هدف توسعه فضاهای آموزشی، بازسازی مدارس فرسود، کمک به دانش‌آموزان نخبه و ایجاد هنرستان در قشم به تصویب رسید.