معاون وزیر ورزش و جوانان: استفاده از ظرفیت‌های ورزشی چابهار جهت میزبانی رقابت‌های ملی و بین‌المللی

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: چابهار می‌تواند میزبان رقابت‌های ملی و بین‌المللی باشد و این امر مستلزم فراهم کردن زیرساخت‌های خوب ورزشی است. به گزارش اخبار آزاد مناطق، ژاله فرامرزیان در نشست شورای راهبردی ورزش و جوانان چابهار و کنارک افزود: شهرهای چابهار و کنارک به سبب همجواری با آب‌های ساحلی بهترین موقعیت برای […]

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: چابهار می‌تواند میزبان رقابت‌های ملی و بین‌المللی باشد و این امر مستلزم فراهم کردن زیرساخت‌های خوب ورزشی است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ژاله فرامرزیان در نشست شورای راهبردی ورزش و جوانان چابهار و کنارک افزود: شهرهای چابهار و کنارک به سبب همجواری با آب‌های ساحلی بهترین موقعیت برای برگزاری رقابت‌های آبی ساحلی و به ویژه قایقرانی و موج‌سواری را دارند.

فرامرزیان گفت: چابهار باید یکی از نقاط برخوردار در زمینه ورزش باشد و نباید سرانه فضای ورزش آن بعد از گذشت سال‌ها ۱۶صدم مترمربع و محروم از امکانات و فضاهای ورزشی باشد.

وی افزود: طرح‌های نیمه ورزشی چابهار نیازمند تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل هستند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مشکلات زیادی در حوزه ورزش وجود دارد، خاطرنشان کرد: استاندار سیستان و بلوچستان و فرمانداران باید از توسعه ورزش و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام به طور جدی حمایت کنند.

فرامرزیان بر توسعه ورزش‌های همگانی، ساخت خانه ورزش روستایی و زمین‌های چمن مصنوعی تاکید کرد و افزود: هر آنچه که توان داریم برای حل مشکلات ورزش چابهار دریغ نخواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز گفت: در راستای مسئولیت اجتماعی، آمادگی کامل برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی و تامین امکانات ورزشی را برای ورزشکاران منطقه داریم.

عبدالرحیم کردی افزود: امسال عملیات اجرایی دهکده المپیک به عنوان یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های ورزشی شرق کشور با اعتبار ۵۱میلیارد تومان آغاز خواهد شد.

کردی با بیان اینکه ساخت ورزشگاه اختصاصی کریکت نیز از دیگر برنامه‌ها است، خاطرنشان کرد: برای حمایت از ورزشکاران و اعزام آنان به رقابت‌های ملی و بین‌المللی همیشه پیش قدم بوده‌ایم.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی در سطح استان بیش از ۱۰سال در انتظار اعتبار هستند و کم‌کم زیرساخت‌های گذشته آنها نیز در حال از بین رفتن است.

محمد‌هادی مرعشی افزود: ۴۶هیات فعال ورزشی در ۱۹شهرستان استان نیاز به حمایت مالی ویژه دارند تا موفقیت لازم را در میدان‌های مختلف به دست آورند.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سهم این استان در کشور از نظر سرانه فضای ورزشی اندک است و با توجه به جمعیت بالای روستایی نیاز است به ورزش در روستاها بیشتر توجه شود.

مرعشی بیان کرد: آب و هوای مناسب و مطلوب چابهار ایجاب می‌کند زیرساخت‌های ورزشی در آن ایجاد شود تا ورزشکاران بسیاری از کشورها قبل از عزیمت به جام‌جهانی در این منطقه اردو بزنند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار گفت: این اقدام به رونق گردشگری و صنعت توریسم کمک شایانی می‌کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار نیز اظهار داشت: چابهار کمترین سرانه فضای ورزشی در استان را دارد و باید با اختصاص اعتبار لازم محرومیت‌های آن در این زمینه رفع شود.

رحمدل بامری افزود: چابهار فقط یک سالن ورزشی برای ورزشکاران دارد که این خود جای تاسف است که مسئولان برای زیرساخت‌های ورزشی اقدامی انجام نداده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان نیز گزارشی از مشکلات ورزش استان را ارائه و بر حل مشکلات تاکید کرد.

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار و رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار نیز از کمبود امکانات و تجهیزات ورزشی در این شهرستان انتقاد و بر حمایت از ورزشکاران و توسعه زیرساخت‌های ورزشی تاکید کردند.