ممنوعیت ورود کالا از طریق مناطق آزاد موجب افزایش قاچاق در کشور می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام افتتاح بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی، از راه‌اندازی مسیر ترانزیتی چین-‌قزاقستان-‌ایران خبر داد و گفت: در یک ماه گذشته دو محموله از این مسیر از طریق بندر کاسپین وارد کشور شده و محموله سوم نیز هفته آینده وارد می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، رضا مسرور در […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام افتتاح بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی، از راه‌اندازی مسیر ترانزیتی چین-‌قزاقستان-‌ایران خبر داد و گفت: در یک ماه گذشته دو محموله از این مسیر از طریق بندر کاسپین وارد کشور شده و محموله سوم نیز هفته آینده وارد می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، رضا مسرور در نشست مشترک شورای معاونین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و مدیران عامل مناطق آزاد کشور که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، استاندار سیستان و بلوچستان و نمایندگان حوزه‌های انتخابیه چابهار و ایرانشهر در مجلس، در چابهار برگزار شد، ضمن اعلام ۴۵۵میلیون دلار صادرات‌مجدد از منطقه آزاد انزلی به خارج کشور در سال‌۹۶، ترانزیت از این منطقه آزاد را بدون محدودیت عنوان کرد.

وی با مثبت خواندن تراز اقتصادی منطقه آزاد انزلی، درباره رشد گردشگری در این منطقه گفت: ورود گردشگر به انزلی از یک میلیون در سال‌۹۲، امسال به ۶میلیون نفر خواهد رسید.

مسرور با رد تاثیر ممنوعیت ورود کالا از طریق مناطق آزاد در جلوگیری از قاچاق کالا و کاهش تقاضای ارز، اظهار داشت: این موضوع نه تنها مسیر قاچاق را نمی‌بندد بلکه قاچاق را افزایش می‌دهد و برای کاهش تقاضای ارز نیز بانک مرکزی راهکارها و ابزارهای موثر دیگری دارد.