مناطق آزاد پیشگام در اجرای پنجره واحد الکترونیک

مناطق آزاد کشور مهیای اجرای پنجره واحد الکترونیک می‌شوند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، به همت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با هدف آغاز اجرای پنجره واحد الکترونیک از مناطق آزاد کشور تیمی متشکل از دبیر کمیته راهبردی فناوری اطلاعات و مدیر پروژه پنجره واحد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، مشاوران و متخصصان اجرایی با برگزاری […]

مناطق آزاد کشور مهیای اجرای پنجره واحد الکترونیک می‌شوند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، به همت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با هدف آغاز اجرای پنجره واحد الکترونیک از مناطق آزاد کشور تیمی متشکل از دبیر کمیته راهبردی فناوری اطلاعات و مدیر پروژه پنجره واحد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، مشاوران و متخصصان اجرایی با برگزاری نشست‌ها و جلسات با مدیران و نمایندگان جوامع و اصناف در هر یک از مناطق آزاد در حال پیگیری و اجرای این طرح هستند.

به گفته محمد‌امین اله‌داد فاز شناخت پروژه پنجره واحد در آذرماه سال جاری به پایان می‌رسد و مرحله عملیاتی پروژه از روزهای ابتدایی زمستان‌۹۷ آغاز می‌شود.

دبیر کمیته راهبردی فناوری اطلاعات و مدیر پروژه پنجره واحد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور در پایان جلسه‌ای که با مدیران و اصناف جزیره کیش برگزار شد، گفت: در برگزاری نشست‌ها و جلسات در مناطق آزاد کشور علاوه بر مدیران سازمان‌ها با بخش خصوصی نیز گفت‌و‌گو تبادل اطلاعات شد تا به مکانیزمی برای ارائه بهترین نوع خدمات دست یابیم.

اله‌داد افزود: در جزیره کیش نیز همانند دیگر مناطق آزاد ضمن بازدید از منطقه، نسبت به برگزاری کارگاه‏‌های تعاملی با مدیران سازمان اقدام شد و جلساتی نیز در زمینه فناوری اطلاعات و تکنولوژی، تحولات سازمانی و شناخت موانع درون سازمانی و همچنین بررسی موانع قانونی و مقرراتی  کسب و کار و سرمایه‌گذاری برگزار شد.

به گفته مدیر پروژه پنجره واحد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، هدف نهایی از بررسی فاز شناخت پنجره واحد، رسیدن به طرح جامعی است که در یک فاصله زمانی یک ساله، فرآیندهای عمده سرمایه‌گذاری و کسب و کار در مناطق آزاد کشور را به صورت الکترونیکی به سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی ارائه کنیم.

وی افزود: فاز مشاوره پروژه پنجره واحد از اردیبهشت‌ماه امسال شروع شده و پیش‌بینی می‌شود تا پیش از پایان آذرماه امسال به پایان برسد تا ظرف یک سال آینده بتوانیم مراحل خدمات و تسهیلات ویژه را با پیاده سازی نرم افزاری و زیرساختی و همچنین آموزش به سرمایه‌گذاران ارائه کنیم.

گفتنی است پنجره واحد الکترونیک ضمن تسریع در اجرای فرآیندها، با حذف واسطه‌ها و بروکراسی‌های اداری باعث شفاف‌سازی امور می‌شود تا فعالان اقتصادی، شهروندان و علاقمندان به سرمایه‌گذاری از مسیری شفاف و به آسانی خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.