منطقه آزاد ارس بسترساز حرکت‌های بسیار خوب در کشور است/ مناطق آزاد، در خط مقدم نبرد اقتصادی در شرایط تحریمی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: ارس سهم موثری در پیشبرد مسائل اقتصادی دارد و می‌تواند بسترساز حرکت‌های بسیار خوبی برای کشور و استان آذربایجان‌شرقی باشد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان در دیدار با استاندار آذربایجان ‌شرقی، افزود: ارس سهم موثری در پیشبرد مسائل اقتصادی دارد و می‌تواند بسترساز حرکت‌های بسیار خوبی برای […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: ارس سهم موثری در پیشبرد مسائل اقتصادی دارد و می‌تواند بسترساز حرکت‌های بسیار خوبی برای کشور و استان آذربایجان‌شرقی باشد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان در دیدار با استاندار آذربایجان ‌شرقی، افزود: ارس سهم موثری در پیشبرد مسائل اقتصادی دارد و می‌تواند بسترساز حرکت‌های بسیار خوبی برای کشور و استان آذربایجان شرقی باشد.

نریمان تاکید کرد: همیاری منطقه آزاد ارس در حل مشکلات اقتصادی با تعامل موثر بین این سازمان و استانداری ممکن می‌شود.

وی با اشاره به اولویت‌های سازمان منطقه آزاد ارس در رشد و توسعه استان، خاطرنشان کرد: اصلاح راه‌های ریلی موجود و ارتباط با کشورهای همجوار، از برنامه‌های ویژه سازمان منطقه آزاد ارس است که موجب ایجاد هاب لجستیکی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: تلاش در ایجاد راه‌های مطمئن دسترسی زمینی، ریلی و هوایی نیز در اولویت کاری منطقه آزاد ارس قرار دارد.

نریمان افزود: لزوم استفاده از ظرفیت‌های مناطق آزاد مورد تاکید رئیس‌جمهور است، به طوری که در شرایط تحریم، فرصت خوبی برای مناطق آزاد فراهم آمده است تا با ثبت سفارش کالاهای اساسی و ضروری و استفاده از ظرفیت تاسیسات و انبارها، در خط مقدم نبرد اقتصادی باشند.

وی با اشاره به اینکه امکان رشد بیشتری به دلیل پتانسیل‌های منطقه آزاد ارس برای ارس و استان مهیاست، تصریح کرد: تبادلات تجاری که دارای رشد مناسبی از نظر صادراتی باشد، برای استان و منطقه آزاد ارس اهمیت ویژه‌ای دارد.