مدیرعامل ارس خبر داد:

منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی گردشگری می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: شهریورماه امسال منطقه آزاد ارس به عنوان دومین منطقه آزاد ایرانی، عضو سازمان جهانی گردشگری می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان با اعلام این خبر افزود: به واسطه فعالیت‌های موثر در بخش گردشگری و میراث فرهنگی، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری پرونده ارس را در اجلاس آتی سازمان جهانی گردشگری مطرح خواهد کرد.

نریمان گفت: طی دو ماه گذشته پرونده عضویت ارس در سازمان جهانی گردشگری تهیه شده است.

وی افزود: استفاده از کمک‌های فنی و مشورتی، دسترسی به کتابخانه دیجیتال سازمان جهانی گردشگری، استانداردسازی اماکن و مراکز گردشگری، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی، افزایش گردشگران با معرفی جاذبه‌های ارس در وب سایت سازمان جهانی گردشگری، بهره‌مندی از تجربه‌های کشورهای موفق در صنعت گردشگری و همچنین آکادمی آن سازمان در برای ارتقاء دانش فنی همکاران فعال در عرصه گردشگری ارس ازجمله مزیت‌های عضویت در سازمان جهانی گردشگری است.

شایان ذکر است، در نیمه دوم سال قبل، منطقه آزاد کیش برای اولین بار به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمد و امسال پرونده مناطق آزاد ارس و قشم به عنوان اعضای داوطلب برای عضویت در این سازمان بررسی خواهد شد.