معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند:

منطقه آزاد اروند، منطقه‌ای ناامن برای قاچاقچیان است

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: درصددیم با همکاری اعضای کارگروه ارتقاء سلامت اداری و مقابله با قاچاق کالاو ارز، اروند را بیش از پیش به منطقه‌ای ناامن برای قاچاقچیان تبدیل کنیم.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سیدعلی موسوی درخصوص خروجی چهارمین نشست با اعضای کارگروه مذکور، افزود: در این جلسه مقرر شد به کلیه واردکنندگان درخصوص ضرورت ثبت اموال و انبارشان در سامانه جامع انبارها اطلاع‌رسانی شود و همچنین به درخواست ثبت سفارش کالاهای واردکنندگانی که فاقد شناسه انبار باشند، ترتیب اثری داده نشود.

وی تصریح کرد: کنترل‌های لازم درخصوص عدم خروج کالاهای اساسی مشمول یارانه دولتی از طریق گردشگران و اتباع خارجی از مرزهای آبی و خاکی منطقه با جدیت بیشتری پیگیری و تدابیر لازم اندیشیده خواهد شد.

موسوی ادامه داد: تصمیم گرفته شد، این اطلاع‌رسانی‌ها را درخصوص خروج کالاهای ممنوعه، به خصوص برای گردشگران کشور دوست و همسایه عراق از طریق نصب بنر و یا از طریق رایزن بازرگانی ایران در استان بصره انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم را از طریق رسانه‌های ارتباط جمعی در جریان رسیدگی به موقع و خوب ادارات تعزیرات آبادان و خرمشهر در خصوص پروند‌های قاچاق قرار خواهیم داد.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در پایان گفت: کلیه اعضای کارگروه ارتقاء سلامت اداری و مقابله با قاچاق کالاو ارز هم‌نظر بودند که منطقه آزاد اروند را به منطقه‌ای نا امن برای قاچاق و ارز کنند؛ امیدواریم با تعامل و همفکری اعضای این کمیته، نظارت بر خروج و ورود کالا از مرزهای آبی و خاکی و تجاری به خوبی به انجام برسد.