منطقه آزاد اروند میزبان گردهمایی بزرگ سران طوایف و عشایر ۴شهر خوزستان

گردهمایی بزرگ سران طوایف و عشایر بندر ماهشهر، شادگان، آبادان و خرمشهر به ‌مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به میزبانی خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند برگزار شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، گردهمایی بزرگ سران طوایف و عشایر عرب شهرستان‌های بندر ماهشهر، شادگان، آبادان و خرمشهر به میزبانی ناحیه مقاومت بسیج خرمشهر […]

گردهمایی بزرگ سران طوایف و عشایر بندر ماهشهر، شادگان، آبادان و خرمشهر به ‌مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به میزبانی خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، گردهمایی بزرگ سران طوایف و عشایر عرب شهرستان‌های بندر ماهشهر، شادگان، آبادان و خرمشهر به میزبانی ناحیه مقاومت بسیج خرمشهر در محل سالن‌ همایش‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این شهر برگزار شد.

آیت‌الله موسوی‌جزایری نماینده‌ ولی‌فقیه در خوزستان، سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ‌ولی‌عصر‌(عج) خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، سردار حیدر عباس‌زاده فرمانده انتظامی خوزستان و آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی‌فقیه در اردبیل  مهمانان ویژه این برنامه بودند.

اسماعیل زمانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، قدرت‌الله طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان، ریاض ‌علی‌فرحانی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این برنامه حضور یافتند.

ائمه جمعه آبادان، شادگان و بندرماهشهر، فرمانداران بندرماهشهر، شادگان، آبادان، اعضای شورای تامین شهرستان‌های آبادان و خرمشهر از دیگر حاضران این برنامه بودند.

در این گردهمایی بزرگ و باشکوه که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شده بود، سران طوایف و عشایر همچنین سایر مهمانان حاضر در برنامه بار دیگر با آرمان‌های امام‌(ره) و انقلاب تجدید بیعت کردند.

آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی‌جزایری نماینده ولی‌فقیه در خوزستان در این گردهمایی با ظرفیت برشمردن لغو روادید برای گردشگران خارجی در حوزه سرزمینی منطقه آزاد اروند، گفت: حضور گردشگران کشور دوست و برادرمان عراق در منطقه آزاد اروند برای تامین مایحتاج خود با توجه به وجود امتیاز لغو روادید اتفاقی مهم در زمینه رونق اقتصادی و معیشت مردم این منطقه است.

وی افزود: سران طوایف و عشایر آبادان و خرمشهر به موضوع تردد گردشگران عراقی ورود کنند و به واسطه ارتباطاتشان با سران طوایف و عشایر عراق در این موضوع نقش ایفا کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه امروز مردم و مسئولان عراق متحد و دوستدار ایران و مردم ایران هستند، تاکید کرد: ما باید از اتباع این کشور در کشورمان استقبال کنیم و خدمات مورد نیاز آنها در حوزه اقتصادی، بهداشتی و درمانی به ‌بهترین نحو فراهم کرده و عرصه را برای دشمنان و رقبا سخت کنیم؛ امروز دستگاه‌های امنیتی نیز موافق حضور گردشگران عراقی به لحاظ تبعات مثبت اقتصادی آن هستند.