در دیدار دکتر روزبهان با رئیس دفتر رئیس‌جمهور عنوان شد:

منطقه آزاد انزلی برای هیات دولت از اهمیت خاصی برخوردار است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با دکتر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور دیدار کرده و درخصوص مهم‌ترین موضوعات توسعه‌ای این منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدولی روزبهان در این نشست با ارائه گزارشی از برنامه‌ها و طرح‌های سازمان متبوع خود در مسیر توسعه روابط با کشورهای منطقه که در سفر اخیر به روسیه و جمهوری آذربایجان پیگیری شد، اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های ترانزیتی و توسعه صادرات به کشورهای حوزه خزر و کریدورهای بین‌المللی عبوری از این منطقه، ازجمله مهم‌ترین راهبردهای سازمان منطقه آزاد انزلی بود که با اجرای طرح‌های حمایتی و تشویقی از بخش خصوصی در دستورکار قرار گرفته است.

وی اتصال مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی به خط ریل سراسری و احداث اسکله رو-رو در این بندر را مهم‌ترین پروژه‌های زیرساختی این سازمان به منظور بهره‌برداری حداکثری از فرصت‌های ترانزیتی و صادراتی عنوان کرد و افزود: در همین راستا ساخت مسیر راه‌آهن از ایستگاه پیربازار رشت تا منطقه آزاد انزلی به صورت همزمان از سوی این سازمان و وزارت راه و شهرسازی آغاز شده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، رونق فضای کسب و کار و توسعه فعالیت‌های تولیدی-صنعتی را از مهم‌ترین راهبردهای این سازمان بیان کرد و گفت: بر همین اساس عملیات احداث شهرک صنعتی ناحیه سه این منطقه در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی برای هیات دولت از اهمیت خاصی برخوردار است، از تاکید ویژه رئیس‌جمهور بر اتصال ریل به مجتمع بندری کاسپین خبر داد.

محمود واعظی آمادگی دولت دوازدهم برای کمک به تسریع در اتمام پروژه راه‌آهن به منطقه آزاد انزلی تا پایان سال‌۹۹ را اعلام و خواستار بهره‌گیری از ظرفیت توسعه روابط با کشورهای حاشیه دریای خزر برای رونق اقتصادی کشور شد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌های قانونی و زیر‌ساخت‌های موجود و در حال احداث، توجه بیشتر به رونق تولید و توسعه صادرات، در شرایط فعلی کشور، از اهمیت بیشتری برخوردار است.