منطقه آزاد انزلی میزبان تور جهانی والیبال ساحلی

یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی بین‌‌المللی ساحلی کشور با عنوان «تور جهانی تک ستاره والیبال ساحلی» به میزبانی این منطقه برگزار می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، این مسابقات بین‌المللی با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی، فدراسیون والیبال، هیات والیبال استان گیلان و اداره کل ورزش و جوانان استان با حضور ۲۶تیم از ۱۱کشور در […]

یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی بین‌‌المللی ساحلی کشور با عنوان «تور جهانی تک ستاره والیبال ساحلی» به میزبانی این منطقه برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، این مسابقات بین‌المللی با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی، فدراسیون والیبال، هیات والیبال استان گیلان و اداره کل ورزش و جوانان استان با حضور ۲۶تیم از ۱۱کشور در روزهای ۲۳ تا ۲۷مهرماه جاری در مجموعه ورزش‌های ساحلی زنده یاد سیروس قایقران منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد.

بر این اساس، کشورهای ایران با ۱۰تیم، قزاقستان با ۴تیم، عمان، اسلوونی و تایلند هر کدام با دو تیم، چک، ایتالیا، نروژ، لهستان، روسیه و سوئد هر کدام با یک تیم در این مسابقات که براساس تقویم رسمی فدراسیون جهانی همه ساله برگزار می‌شود، حضور دارند.

لازم به ذکر است مجموعه ورزش‌های ساحلی مرحوم قایقران منطقه آزاد انزلی به عنوان یک زیرساخت استاندارد در سطح جهانی به منظور برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی ورزش‌های ساحلی در شمال کشور ایجاد شده تا علاوه بر تامین زیرساخت لازم جهت توسعه چنین رشته‌هایی در سطح استان گیلان که یکی از قطب‌های ورزش‌های آبی و ساحلی کشور است، زمینه توسعه و استعدادیابی در رشته‌های ورزشی با محوریت منطقه را فراهم کرده است.

گفتنی است در پنج سال گذشته این منطقه میزبان بیش از ۱۰۰رویداد ورزشی بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای بوده است و در بازدیدهای مختلف روسای فدراسیون‌های جهانی و کشوری بر توانمندی‌ها و امکانات استاندارد این مجموعه جهت میزبانی از مسابقات بین‌المللی به ویژه در رشته‌های ساحلی و آبی تصریح شده است.