سفیر کره جنوبی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد:

منطقه آزاد قشم، فرصتی جهت توسعه همکاری‌های ایران و کره جنوبی

سفیر کره جنوبی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر علاقه‌مندی کشورش برای همکاری در صنعت گردشگری قشم تاکید کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، «ریوجانگ هیون» در این دیدار، از ایران به عنوان یک کشور چهار فصل نام برد و اظهار داشت: در شرایطی که بخش عظیمی از این کشور در شرایط سرمای زمستان قرار دارد و می‌توان در این مناطق ورزش اسکی انجام داد، در بخش دیگر این کشور ازجمله قشم می‌توان در دریا شنا کرد.

وی با اعلام اینکه طی حضورش به عنوان سفیر در ایران برای نخستین بار به جزیره قشم سفر کرده است، گفت: اطلاعات کاملی از توانمندی‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و ظرفیت‌های گردشگری این منطقه در اختیار دارم و امیدوارم بتوانیم فعالیت‌های دوجانبه در بخش صنایع گردشگری و حوزه‌های مختلف با قشم داشته باشیم.

سفیر کره جنوبی از فرصت فراهم شده برای این دیدار و سفر به قشم اظهار خرسندی کرد و افزود: نقطه نظرات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم را به مسئولان کشورم و همچنین شرکت‌های مختلف ارائه خواهم کرد و امیدوارم با یافتن راه حل منطقی، شاهد ارتباط و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف میان کره و منطقه آزاد قشم باشیم.

ریوجانگ هیون گفت: متاسفانه با اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بسیاری از کشورها ازجمله کره جنوبی و شرکت‌های مهم کره‌ای خسارات زیادی دیده‌اند و کشورم در حوزه تامین میعانات گازی ایران که بهترین کیفیت در جهان را دارد، متحمل هزینه‌های زیادی شده است.

وی در عین حال اعلام کرد: شماری از شرکت های کره ای همانند ال‌جی، سامسونگ، اس‌کی و… علیرغم فشارهای آمریکا حاضر به ترک ایران نشده‌اند و کشور شما را شریک خوبی برای تبادلات تجاری می‌دانند.

ریوجانگ هیون ادامه داد: کشور چین از معافیت‌هایی برای همکاری با ایران در دوران تحریم برخوردار است، اما کره جنوبی و ژاپن و خیلی از کشورهای دیگر این فرصت را از دست داده‌اند و امیدواریم با رفع تحریم‌ها شاهد روند روبه رشد همکاری‌ها بین دو کشور دوست باشیم.

سفیر کره جنوبی با اعلام اینکه ۲۵میلیون گردشگر کره‌ای در مدت یک سال به کشورهای مختلف سفر کرده‌اند، افزود: با معرفی نقاط مختلف ایران ازجمله قشم، باید تلاش کنیم بخشی از این گردشگران به کشور شما سفر کنند.

بنا به این گزارش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم با خوشامدگویی به سفیر کشور کره جنوبی برای سفر به قشم، اظهار داشت: ایران و کره از سابقه دیرینه همکاری برخوردارند و انتظار داریم شرایط تحریم مانع ادامه دوستی‌ها نشود.

حمیدرضا مومنی گزارش کاملی از ظرفیت‌های حوزه نفت، گاز، انرژی، تولید همزمان آب و برق، شیلات، گردشگری و فعالیت بیش از ۲۰۰شرکت تولیدی قشم در زمینه‌های مختلف را برای سفیر کره جنوبی توضیح داد.

وی از کره جنوبی به عنوان یک کشور توسعه‌یافته نام برد و گفت: ایران هم پس از پیروزی انقلاب توانسته در بخش‌های مختلف صنعتی و علمی پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشد.

مومنی گفت: بخش خصوصی داخلی و خارجی طی پنج سال گذشته اقدامات بسیار مهمی را با سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نفت، گاز، تولید همزمان آب و برق، تولید برق سولار، صنایع شیلاتی، تولید تجهیزات دریایی، شناورسازی، دخانیات، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی و چندین فعالیت دیگر در این منطقه آزاد را شروع کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به برگزاری چندین دوره ورزش‌های هوایی و دریایی در قشم اشاره کرد و افزود: با توجه به مسابقات هیجان‌انگیز هوایی و دریایی با حضور کشورهای خارجی، قشم در حال تبدیل شدن به هاب این گونه ورزش‌های مفرح و هیجان‌انگیز است.

مومنی از قشم به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری ایران نام برد و با اشاره به بِرند ژئوپارک جهانی این جزیره که در یونسکو به ثبت رسیده است، گفت: توریست‌های خارجی در سفر به قشم و مشاهده ظرفیت‌های ارزشمند گردشگری این منطقه بیش از آنچه برنامه‌ریزی کرده‌اند در این جزیره می‌مانند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه سفر به قشم برای افراد خارجی نیازی به ویزا ندارد، اظهار امیدواری کرد: با سیاست‌های سفیر کره جنوبی شاهد سفر علاقه‌مندان گردشگری این کشور به منطقه آزاد قشم باشیم.