مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت:

منطقه آزاد ماکو، نقشی استراتژیک در توسعه همه‌جانبه منطقه دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: تا سال‌۹۷ حدود ۴۷۵میلیارد تومان کار عمرانی در منطقه آزاد ماکو صورت گرفته است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، دکتر محمدرضا عبدالرحیمی در جلسه شورای اداری و شورای تامین شهرستان پلدشت که در محل سالن جلسات سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد، افزود: سازمان بیش از ۶۳۰میلیارد تومان سازمان از محل عوارض واردات به سرزمین اصلی از اول تاسیس تا به امروز درآمد داشته است که حدود ۴۷۵میلیارد تومان تا سال گذشته کار عمرانی در منطقه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برای فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی ماکو اعتباری بالغ بر ۱۴۰میلیارد تومان طی دو سال هزینه شده اذعان داشت: در این بحث نیز می‌توانیم در حوزه توسعه گردشگری اقدامات شایسته‌ای انجام دهیم.

عبدالرحیمی با تاکید بر اینکه، رمز مقابله با فشارهای ظالمانه استکبار جهانی، تقویت امید اجتماعی در جامعه امروزی و همکاری مردم با دولتمردان است، افزود: دشمنان نظام اسلامی ایران با ترفندهای مختلف امید به آینده مردم ایران را هدف قرار داده‌اند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تاکید کرد: اگر امنیت در مناطق آزاد نباشد توسعه اقتصادی تحقق نخواهد یافت که در این حوزه نیز سازمان خود را موظف می‌داند تا برای پیگیری هدف توسعه رونق اقتصادی و نظم در این منطقه، امنیت پایدار را با همکاری دستگاه‌های ذیربط برقرار کند.

وی رویکرد سازمان منطقه آزاد ماکو را در برقراری و توازن در توزیع و اختصاص منابع محدود در منطقه آزاد ماکو در برابر حجم وسیعی از نیازهای سه شهرستان، عادلانه و در اولویت قرار دادن پروژه‌های شاخص و مهم یاد کرد.

عبدالرحیمی همچنین حوزه شیلات و کشاورزی نوین شهرستان پلدشت را یک ظرفیت بی‌نظیر برای این منطقه یاد کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی ماحصل توجه به ظرفیت‌ها و بهره‌مندی هر چه بیشتر از این پتانسیل‌ها در سطح شهرستان خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد ماکو خود را متفاوت از سایر دستگاه‌ها نمی‌داند، افزود: قانون احکام دائمی توسعه تاکید دارد که سازمان منطقه آزاد نقش استراتژیک در توسعه همه‌جانبه منطقه دارد که باید با رویکرد هوشمندانه در جهت آگاهی و پیشبرد اهداف نظام و برآورده کردن نیازهای مردم حرکت کند.

وی در تشریح مزیت‌های منطقه آزاد گفت: معافیت مالیاتی کسبه منطقه آزاد به مدت ۲۰سال، عدم وجود مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، مستثنا بودن مناطق آزاد از قوانین سرزمین اصلی و غیره گام‌های اساسی را در راستای بهتر شدن اقتصاد کشور فراهم می‌سازد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی ماکو با تاکید بر اینکه اگر مدیران با کارآمدی، امورات و مطالبات مردم را به سرانجام برسانند، نوعی انتقال فرهنگ به سایر ملل را نیز انجام داده‌اند، بیان کرد: در این صورت نیازی به رایزنی با سایر دولت‌ها نداریم، چراکه خود به خود این آوازه نیک به گوش دولتمردان و مردمان سایر ملل خواهد رسید و گام‌های اساسی در راستای شناساندن جمهوری اسلامی ایران فراهم خواهد شد.