نماینده مردم ماکو، شوط،‌ پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

منطقه آزاد ماکو جزو مناطق آزاد موفق کشور است

نماینده مردم ماکو،‌ شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد ماکو جزو مناطق آزاد موفق کشور است.

به گزارش اخبار مناطق آزاد،‌ محمد علیپور روز سه‌شنبه (۱۲مهر‌ماه۱۴۰۱) در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: اقدامات و پروژه‌های انجام شده در منطقه آزاد ماکو ازجمله احداث فرودگاه‌، ‌بزرگراه و ده‌ها پروژه عمرانی و اقتصادی در منطقه، در سطح مناطق آزاد کم‌نظیر است.

وی به عدم محصور بودن منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عدم محصور بودن منطقه،‌ فعالین اقتصادی منطقه آزاد ماکو نتوانستند از مزایا و مشوق‌های قانونی منطقه آزاد بهره‌مند شوند.

نماینده مردم ماکو،‌ شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی، از پیگیری اختصاص ردیف بودجه برای برخی پروژه‌های زیرساختی منطقه خبر داد و افزود: دولت برای اجرای کامل قانون چگونگی اداره مناطق آزاد توجه جدی داشته باشد.

علیپور اذعان کرد: در سال‌های قبل تعامل خوبی میان مدیران عامل سازمان منطقه آزاد ماکو و دستگاه‌های اجرایی حاکم بوده و این روند تعاملی ادامه خواهد داشت.

وی‌ به تداوم رویه تعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و تمامی دستگاه های اجرایی در کنار انظباط مالی تاکید کرد.

نماینده مردم ماکو،‌ شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی در پایان به مشکل اشتغال ۸هزار تحصیلکرده در منطقه آزاد ماکو نیز اشاره کرد و خاطرنشان نمود: با بهره‌مندی از ظرفیت‌های ترانزیت،‌ کشاورزی و صنعت می‌توان برای رفع بیکاری در کنار توسعه منطقه اقدام نمود.