استاندار البرز عنوان کرد:

منطقه ویژه اقتصادی پیام؛ موتور محرک تولید و خدمات کشور

استاندار البرز گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام می‌تواند موتور محرکه تولید و ارائه خدمات در کشور باشد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، عزیزالله شهبازی، چهارشنبه (۴دی) در آئین افتتاح یک واحد تولید تجهیزات اطفای حریق در منطقه ویژه اقتصادی پیام که با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد، گفت: منطقه ویژه و آزاد اقتصادی پیام می‌تواند موتور محرکه تولید و ارائه خدمات باشد؛ فرودگاه پیام به نوعی پدافند غیرعامل فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی‌(ره) است.

شهبازی افزود: در این مجموعه، شرکت‌های دانش‌بنیانی وجود دارند که از علم و دانش روز استفاده می‌کنند و تعدادی از آنها به ثمر نشسته‌اند و برخی دیگر نیز بازارهایی را در داخل و خارج از کشور به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: نمونه‌ای از سیستم اطفای حریق که امروز افتتاح شد، حاصل دسترنج افراد تحصیلکرده خوب کشور بوده و دارای بخش آر.‌اند.‌دی و تحقیق و پژوهش است و در بخش کار اجرایی نیز بیش از ۱۰میلیارد تومان هزینه شده است و می‌تواند سالانه بیش از ۵۰۰میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور داشته باشد.

شهبازی با بیان اینکه جوانان ایرانی توانسته‌اند بازارهای داخلی استراتژیک، حساس و مهم را به چنگ آورند و ما را بی‌نیاز کنند، اظهار کرد: بخش خصوصی در البرز فعال بوده و دولت در کنار بخش خصوصی است و این موضوع امری امیدبخش محسوب می‌شود.

استاندار البرز بیان کرد: سیاست‌هایی که دولت در راهبرد نظام دارد، ارائه خدمت به بهترین نحو به مردم است؛ برخی قطعات علیرغم اینکه می‌توانستند در داخل مناطق آزاد ایجاد شوند، برون‌سپاری شده‌اند تا بخش‌های دیگر را فعال کنند و در کنار همین مجموعه بحث اشتغال، تولید، امنیت و آرامش برای مردم اتفاق می‌افتد.