موسس و مدیرعامل موسسه دست یاری به دشتیاری و خیر مدرسه‌ساز درگذشت

حسین علیمرادی فعال آموزشی سیستان و بلوچستان و مدیرعامل موسسه دانشجویی «دست یاری به دشتیاری» بر اثر تصادف در جاده چابهار دشتیاری درگذشت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، یکی از اهداف بزرگ علیمرادی توسعه و عدالت آموزشی در سیستان و بلوچستان بود.

حسین علیمرادی با تاسیس سمن دانشجویی دست یاری به دشتیاری قصد داشت با کمک خیرین، ۳۴۰مدرسه برای ۳۰هزار دانش‌آموز منطقه بسازد، اما در بین راه ساختن و توسعه فضای آموزشی برای دانش‌آموزان منطقه سیستان و بلوچستان، یک تصادف او را از مردم دشتیاری گرفت.

وی در سال‌۹۳ با منطقه دشتیاری در صد کیلومتری چابهار آشنا شد؛ این منطقه یکی از محروم‌ترین و بزرگ‌ترین مناطق آموزشی ایران محسوب می‌شود. او از همان سال، شروع به فعالیت در این منطقه کرد.

حسین علیمرادی از آن تاریخ ساخت ۳مدرسه را در منطقه دشتیاری به پایان رساند و قرارداد ساخت ۲۳مدرسه دیگر را منعقد کرد که از این تعداد ۱۳مدرسه با ۸۳کلاس درس با مشارکت سازمان منطقه آزاد و خیرین در دست اجرا می‌باشد، که در آخرین گزارشی که ارائه داده بودند ۵۰کلاس از بهمن‌ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

سازمان منطقه آزاد چابهار ضمن تسلیت این حادثه دلخراش به خانواده محترم علیمرادی، مردم شریف دشتیاری، جامعه خیرین کشور، برای مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال آرزومند‌است.