میزبانی جزیره کیش از برخی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی۲۰۲۲

سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش درخصوص اقدامات انجام شده برای همکاری منطقه آزاد با کشور قطر برای میزبانی از تیم‌های حاضر در جام‌جهانی‌۲۰۲۲ خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمود افشاردوست درباره پیشرفت ورزش در این منطقه و برنامه‌های این موسسه برای برگزاری اردوها و مسابقات مختلف صحبت کرد. وی […]

سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش درخصوص اقدامات انجام شده برای همکاری منطقه آزاد با کشور قطر برای میزبانی از تیم‌های حاضر در جام‌جهانی‌۲۰۲۲ خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمود افشاردوست درباره پیشرفت ورزش در این منطقه و برنامه‌های این موسسه برای برگزاری اردوها و مسابقات مختلف صحبت کرد.

وی با اشاره به کارهای انجام شده در موسسه ورزش منطقه آزاد کیش گفت: از آخر فروردین امسال که من وارد این مجموعه شدم، زیرساخت‌های لازم برای کار به شکل مطلوب مهیا نبود، ولی از همان موقع کار را به شکل جدی آغاز کردیم و توانستیم در این چند ماه ورزش کیش را زنده کنیم. با فعالیت معاونت ورزشی، معاونت دریایی و معاونت مالی بستر مناسبی برای پیشرفت ورزش در منطقه آزاد کیش فراهم شد و در حال حاضر ۲۵۰نفر کارمند داریم که در همه حوزه‌ها فعالیت می‌کنند.

افشاردوست در ادامه افزود: با وجود اینکه از لحاظ مالی هنوز بودجه به ما ابلاغ نشده ولی با حمایتی که از سوی سازمان داشتیم و درآمد اندکی که خودمان در این مدت به دست آوردیم توانستیم ورزشکاران منطقه آزاد کیش را به ۷۱رویداد ورزشی اعزام کنیم. همچنین در این مدت ۱۷اردوی ورزشی در رشته‌های مختلف ازجمله کبدی آقایان و بانوان، ژیمناستیک، بسکتبال و تکواندو را میزبانی کردیم و ۱۲۱مسابقه نیز در این منطقه برگزار شد. ازجمله نکات مثبتی که به طور ویژه به آن پرداختیم این بود که روی ورزش همگانی به صورت ویژه‌تر کار کردیم و از آنجا که پایلوت ورزش غواصی در کیش است، ما در این مدت ۱۱۳دوره آموزش غواصی را برگزار کردیم.

سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش گفت: در حوزه امور دریایی نیز کارهای مهمی انجام شده و در دست اقدام داریم. همچنین توانستیم برای اولین بار مسابقات پدل‌برد را در جزیره کیش میزبانی کنیم که استقبال خوبی از آن به عمل آمد. قراردادی نیز با آموزش و پرورش منعقد کردیم که بتوانیم برای دانش‌آموزان یکسری کلاس‌های آموزشی برگزار نماییم. کار را به جای خوبی رسانده‌ایم و سعی کردیم ضعف‌هایی که در ورزش کیش وجود داشت را برطرف کنیم.

افشاردوست با اشاره به اینکه در مدت تعطیلات نیم‌فصل، چند تیم لیگ برتری در جزیره کیش اردو خواهند داشت، خاطرنشان کرد: جزیره کیش از شرایط خوبی برای برپایی اردو و مسابقات بهره می‌برد و در این تعطیلات پنجاه روزه لیگ برتر تیم‌های همچون سپاهان و ماشین‌سازی اردوی آماده‌سازی خود را برپا خواهند کرد. تیم فوتبال امید ایران نیز دو دیدار دوستانه با تیم امید سوریه در کیش برگزار خواهد کرد. ازجمله برنامه‌های آتی ما برای میزبانی از رشته‌های مختلف مربوط به رشته تکواندو و دوومیدانی می‌شود و با مذاکراتی که با فدراسیون جهانی دوومیدانی می‌خواهیم انجام دهیم، قصدمان این است در تقویم سالیانه دوومیدانی این مسابقات گنجانده شود.

وی گفت: از دیگر کارهای بنیادی که در دست اقدام داریم ایجاد کمپ ورزشی است که این کمپ از هتل پنج ستاره بهره خواهد برد و همچنین زمین فوتبال، تنیس و استخر نیز برای آن در نظر گرفته شده است. به دنبال آن هستیم تیم‌های حاضر در جام‌جهانی بتوانند دو، سه هفته قبل از آغاز مسابقات در جزیره کیش به خاطر نزدیک بودن شرایط آب و هوایی با کشور قطر، اردوهای خود را در این منطقه برگزار کنند. میزبانی از جام‌جهانی مطرح نیست چون میزبان از چند سال پیش انتخاب شده و اگر طرح ما توسط دولت ایران و دولت قطر مورد قبول و موافقت قرار بگیرد می‌خواهیم کاری انجام دهیم تا برخی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی محل اسکان آنها جزیره کیش باشد و برای انجام بازی فقط به قطر بروند.

سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش در پایان افزود: یک فرصت بسیار خوب برای کشور ما پیش آمده و نزدیکی دو کشور ایران و قطر می‌تواند بستری را فراهم کند تا در مدتی که مسابقات جام‌جهانی در حال برگزاری است، در جزیره کیش بتوانیم میزبان خوبی برای برخی از کشورها باشیم و از لحاظ درآمدزایی نیز برای کشورمان تاثیرات مثبتی دارد. جزیره کیش از پتانسیل خوبی برای میزبانی این رویداد مهم برخوردار است و فراهم شدن این موضوع نیازمند توجه به زیرساخت‌های این منطقه و همچنین تعامل دوجانبه ایران و قطر است.